Festivalio „Anima Mundi 2015“ dalyviai: Šiauliai – puikus miestas
Antradienio vakarą Šiaulių Dailės galerijoje įvyko menų festivalio „Anima Mundi 2015“ šventinis koncertas. Festivalio koncerto programą paruošę, Lietuvoje jau šešerius metus gyvenanti prancūzė Clotilda Solange Morhaim ir lietuvis Martin Wall, džiaugėsi galėdami dalyvaudami festivalyje ir pasidalinti kūryba ne tik su klausytojais, bet ir su kitais festivalio dalyviais, teigdami, kad muzika jiems – tarptautinė kalba.
„Man svarbiausia yra išraiška. Muzika yra šviesa, o garsas – energija, kurią noriu perteikti besiklausantiems. Jei jums nubėgo šiurpuliukai – mano tikslas pasiektas,“ – teigė Clotilda Solange Morhaim. Kalbėdama apie savo ryšius su Šiauliais mergina pastebėjo, kad daugelis jos draugų – šiauliečiai: „Gyvenu Vilniuje, bet artimų draugų tarpe ne vienas šiaulietis. Susidariau įspūdį, kad Šiauliuose gyvena šilti, ramūs ir draugiški žmonės.“
Festivalyje besisvečiuojantys užsienio menininkai negailėjo komplimentų mūsų šaliai ir Šiaulių miestui. „Lietuva man, atvykus iš perpildytos ir triukšmingos šalies gatvių, yra tarsi rojus. Čia man patinka viskas pradedant spalvomis ir baigiant žmonėmis,“ – sakė trečius metus festivalyje dalyvaujanti iranietė Elmira Shokr Pour, įvardydama Šiaulius, kaip kūrybai ypač palankią vietą. Antrą kartą festivalyje dalyvaująs Švedijos atstovas Kent Wahlbeck tikina, kad Šiauliai jam primena miestą, kuriame gyvena: „Vienintelis skirtumas tarp šių miestų, tai, kad Šiaulių nekerta jokia upė,“ – pastebėjo menininkas.
Antrus metus festivalio žiuri pirmininkaujantis japonas Isao Tomoda, pasak Zitos Vilutytės yra festivalio favoritas: „Isao yra vienas iš tų menininkų, kurie kurti gali bet kokiomis sąlygomis, nesiskųsdamas, kad mūzos jo nelanko.“ Pats dailininkas sako, kad kurdamas jis stengiasi būti paprastas ir suprantamas. Matyt, todėl ir problemų dėl raiškos jam nekyla.
Lankydamasis Lietuvoje Isao Tomoda giria ne tik mūsų kraštovaizdį ir erdves, bet ir malonų klimatą: „Japonijoje vasaros per karštos o Lietuvoje pats tas,“ – šypsosi Isao Tomoda, pasidžiaugdamas besivystančiu Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimu: „Manau, šie ryšiai bus naudingi abiem šalims ne tik politiškai, bet ir vystant tarpkultūrinį bendravimą,“ – teigia dailininkas.
Į „Anima Mundi 2015“ susirinkusius menininkus galime laikyti ne tik festivalio dalyviais, bet ir besiformuojančio menininkų salono nariais. Susirinkę jie ne tik dalijasi savo menu, diskutuoja, bet ir kasmet paruošia viešus pranešimus festivalio metu vykstančiai konferencijai. „Kaip ir visos naujos idėjos, taip ir ši, pirmiausia menininkų buvo sutikta negailint kritikos, – juk menininkai dažniausiai nėra įpratę kalbėti auditorijai, bet dabar konferencijos pranešimai – neatskiriama festivalio dalis,“ – teigia Zita Vilutytė.
Kviesdama į atvirus plenerus, meno dirbtuves ir konferencijas, festivalis „Anima Mundi 2015“ tęsis visą savaitę įsiliedamas į savaitgalį rengiamų „Šiaulių naktų“ programą.