„Šiaulių Garbės CV“: turime kuo didžiuotis!
Garbės piliečius renka kone visi Lietuvos miestai ir rajonai. Šiaulių miesto garbės piliečiai iš kitų nuo šiol išsiskirs jiems skirto dėmesio gausa – parengta ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje iki kovo 4 d. bus demonstruojama mobili paroda, skirta šiems garbiems asmenims.
Idėją paskatino miesto išskirtinumas
Šiaulių mieste garbės piliečiai renkami nuo 2000 metų. Per tą laiką jais tapo kelios dešimtys asmenų. Garbės piliečių gausa ir miesto identiteto paieškos padiktavo poreikį dar labiau įprasminti šį vardą, sukaupti daugiau informacijos apie žmones, kurie savo veikla garsina ne tik Šiaulius, bet ir Lietuvą. Taip Šiaulių valstybinėje kolegijoje pamažu išsikristalizavo projekto „Šiaulių Garbės CV“ esmė – visuomenei originaliai ir išsamiai pristatyti Šiaulių miesto garbės piliečius, per nuodugnesnę pažintį su Šiauliams nusipelniusiais asmenimis skatinti bendruomeniškumo jausmą, ugdyti pilietiškumą. Didžiuotis tikrai yra kuo! Tarp 42 Šiaulių miesto piliečių gausu įvairių sričių atstovų: gydytojų, inžinierių, menininkų, mokytojų, mokslininkų, politikų, visuomenininkų… Visi jie ne tik sąžiningai atliko savo pareigas, bet ir nuveikė gerokai daugiau nei galbūt privalėtų.
Apie nekintančias vertybes – šiuolaikinėmis technologijomis
Jau veikiančioje projekto „Šiaulių Garbės CV“ svetainėje (www.siauliugarbescv.lt) pateikiami visų 42 Šiaulių miesto garbės piliečių CV apima pagrindinę asmeninę informaciją, išsilavinimą, darbo patirtį. Gyvenimo aprašymai gausūs faktų – čia vardijami garbės piliečių apdovanojimai, pomėgiai, išskirtinai įdomios gyvenimo aplinkybės. Kiekvieną CV puošia dailininko Lino Grybės pieštas garbės piliečio portretas ir paties garbės piliečio mintis, išreiškianti jo požiūrį į gyvenimo prasmę, darbą, pareigą, tėvynę.
Projekto rezultatus atspindinčioje mobilioje parodoje – stendai su garbės piliečių portretais, mintimis ir keliais biografijos faktais. Stendus „prakalbinti“ padeda šiuolaikinės technologijos: visiems garbės piliečiams skirtuose stenduose yra specialūs QR kodai, kuriuos nuskenavus patenkama į svetainę www.siauliugarbescv.lt. Svetainės ir mobilios parodos „Šiaulių Garbės CV“ stendų tekstams pasitelkti originalūs lietuviški kompiuteriniai šriftai: Palemonas ir Signato.
Baigiamajame renginyje – skirtingos šiauliečių kartos
Projekto „Šiaulių Garbės CV“ rezultatai buvo apibendrinti renginyje, kuris vasario 12 dieną vyko Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.
Renginį papuošė muzikiniai akcentai: smuikininkų ansamblio „Fiori musicali“ (vadovė – mokytoja ekspertė, Šiaulių miesto garbės pilietė Nijolė Prascevičienė) ir akordeonininko Jono Vozbuto (vadovė – mokytoja ekspertė, Šiaulių garbės pilietė Marytė Markevičienė) atliekami kūriniai.
Miesto gimnazistai (10 komandų) rungėsi protmūšyje: žaidimo klausimai buvo susiję ne tik su garbės piliečiais, bet ir su Šiaulių istorija, kultūra, miesto įdomybėmis. Po atkaklios kovos pirmą vietą užėmė Šiaulių universiteto gimnazijos atstovai, antra ir trečia vietomis pasidalijo dvi Juliaus Janonio gimnazijos komandos.
Šiaulių garbės piliečius ir skirtingų kartų miesto visuomenės atstovus, garbius svečius subūrė pokalbis-diskusija apie miestą, pilietiškumą, vertybes. Projekto rezultatai apibendrinti neformaliai „Garbės piliečių alėja“ pavadintos parodos, kurioje eksponuojami stendai su garbės piliečių portretais, atidaryme. Renginio dalyvius pasveikinęs miesto meras Artūras Visockas pasidžiaugė darbo rezultatais ir užsiminė apie būtinybę tęsti projektą, nes tokios ir panašios iniciatyvos stiprina žmonių savivertę ir pasididžiavimą savo miestu.
Šiaulių valstybinės kolegijos informacija