10 patraukliausių lankytinų vietų aplink Šiaulius
Pavasaris pats geriausias metas išbandyti dar neatrastus pažintinius takus, atrasti gamtos paminklus Šiaulių krašte. Štai 10 objektų, kuriuos atrasite visiškai netoli Šiaulių.
1. Šiauliai–Naisiai – 18 km. Ko nedavė gamta, sukūrė žmogus. Baltų arena, Saulės aikštė, Triušių sala ir kiti objektai, kurie sulaukia dėmesio visais metų laikais. Žiemą galima leistis nuo kalnų, o vasarėjant pasimėgauti vandens ramybe. Naisiuose svarbiausia šeima, todėl čia laukiami įvairaus amžiaus lankytojai, mažiausi ras pramogų, o vyriausi – ramybę.
2. Šiauliai–Kuršėnai – 27 km. Apsilankyti Kuršėnuose dabar yra daugiau nei viena priežastis: naujasis pėsčiųjų tiltas per Ventą, kuris vakare jaukiai apšviečiamas; pasaldinti viešnagę būtina vietos vyniotiniu, ir dar geriau jei tai daroma atnaujintoje Kuršėnų dvaro sodyboje. Aplankykite Lietuvos puodžių sostinę – juk ji pakeliui į Palangą, saldi minutės pertraukėlė tikrai bus į naudą.
3. Šiauliai–Kurtuvėnai – 22 km. Baltas perlas skaidrių vandenų apsupty – taip galėtume pristatyti Kurtuvėnų bažnyčią. Ir miestelis ne tik ja didžiuojasi, bet ir atkurtu dvaro kompleksu bei vasarą vykstančiu teatro festivaliu. Pralėkti ant žirgų žaliais miškais Kurtuvėnuose gali kiekvienas.
4. Šiaulių centras–Rėkyvos ežeras – 12 km. Dešimtas pagal dydį Lietuvoje ežeras išsiskiria savo forma (primena nykštį), gyliu (giliausia vieta vos 4 metrai), vėjais (šį ežerą pamėgo jėgos aitvarų entuziastai), flora ir fauna (daugybė perinčių paukščių ir žuvies). Iki ežero galima nuvykti dviračiais, pakrantėje aplankyti paveldo objektus ir išbandyti naująją apžvalgos aikštelę ant tilto.
5. Šiauliai–Bubiai – 15 km. Kol jūra ošia per toli, užsukite pasigėrėti Bubių tvenkiniu (arba „Šiaulių jūra“, „Bubių mariomis“). Bubių miestelyje ir dvarvietė, piliakalnis – puiki vieta atradimams ir pasivaikščiojimams gamtoje.
6. Šiauliai–Zoologijos sodas Dargaičiuose – 25 km. Ar alpakos nukonkuruos gražuolius elnius? Kiek megztinių per gyvenimą „pagamina“ alpaka? Atsakymus į šiuos klausimus pateiks alpakų ūkio Dargaičiuose šeimininkai. Užsukite ir į mini zoo, kuriame ir triušiai, ir avys, ir asiliukai. Pažinti, paliesti, užuosti – jaukiausias zoologijos sodas Šiaurės Lietuvoje laukia lankytojų.
7. Šiauliai–Juodlės pažintinis takas – 30 km. 4,5 km ilgio take aplink Juodlės ežerą įrengta 12 stotelių su stendais, paukščių stebėjimo ir pelkės apžvalgos bokšteliais bei medinis takas per pelkę. Sustokite ir stebėkite gamtos paveikslą – perėjimo ir veisimosi metu čia sutinkama apie 30 paukščių rūšių. O kur dar poravimosi ritualai, šokiai, garsai. Juodlės ežeras traukia visus ir šaltuoju metų laiku. Vasarą atgaivos gamtoje ieško miestelėnai ir gamtininkai.
8. Šiauliai–„Akmenų rūžos“ takas – 33 km. Akmenų ruožas (kitaip vadinamas Tučkinės) įspūdingas savo ilgiu – terasos šlaitu driekiasi net 1,65 km. Šis ruožas susiformavo prieš 10-14 tūkst. metų, paskutinėje ledynų tirpimo stadijoje. Pažintinis takas įsikūręs šalia Kiaunorių miestelio, šalia kelio Tytuvėnai – Šiauliai. Akmenų rūžos pažintinio tako ilgis apie 1,3 km, atraskite jį dviračiais arba pėsčiomis.
9. Šiauliai–„Raiba plunksna“ – 10 km. Net akyse raibsta nuo plunksnų, kailių ir ragų įvairovės visai netoli miesto įkurdintame mažame zoologijos sode, kuris lankytojus priima ir žiemą. Vaikai gali maitinti žvėrelius, pasiklausyti papūgėlių čirškėjimo ar pakasyti ausį elniui. Nenustebkite sulaukę prašymo ir namie auginti kokį pūkuotą žvėriuką.
10. Šiauliai–Girnikų šventkalnis – 25 km. Gamtos ir gražių vaizdų mėgėjai negali atsispirti įkopti į šį piliakalnį, o ir vaizdas – lyg ant delno. Baltuoja Kurtuvėnų bažnyčia, tyvuliuoja vandenys. Įsivaizduojate – nuo kalno matosi Šatrijos kalnas (Pašatrijos piliakalnis, Telšių raj.), Kalniškių piliakalnis (Kelmės raj., Užvenčio seniūnija) bei kiti kalnai.