16 kartą įteiktos Stanislovo Riaubos vardo premijos

2016-aisiais metais Plungės kultūros centras jau šešioliktus metus kvietė vaikus ir jaunimą dalyvauti jaunųjų menininkų sąjūdyje „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“. Pagrindinis projekto tikslas – puoselėti tautodailės tradicijas tarp vaikų ir jaunimo, atskleisti talentingiausius, pagerbti unikalaus žemaičių skulptoriaus Stanislovo Riaubos atminimą.
Šiais metais projekte dalyvavo 77 jaunieji menininkai, parodoje-konkurse eksponuota 312 skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomosios dailės kūrinių. Projektui talkino 32 dailės ir technologijų mokytojai.
Projekto uždarymo šventėje, vykusioje birželio 1 dieną, paskelbti Stanislovo Riaubos premijos laureatai. Į Plungės kultūros centrą atskubėjo visi jaunieji menininkai, lydimi dailės ir technologijų mokytojų, draugų, tėvelių. Šventėje dalyvavo ir pagrindinio projekto etapo – parodos-konkurso – ekspertai iš Vilniaus: Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas, dailininkas Jonas Rudzinskas, dailėtyrininkė Skaistė Urbonienė, skulptorius Darius Bražiūnas.
Birželio 1-oji – pirmoji vasaros diena ir paskutinė jaunųjų menininkų kūrybos parodos eksponavimo diena. Šią parodą aplanko didžiausias būrys žiūrovų. Pirmieji lankytojai buvo Švedijos Boksholmo organizacijos „Draugas draugui“ nariai, kurie išvykdami ne tik išsivežė gerų emocijų, bet ir paliko 5 prizus projekto dalyviams. Per gegužės mėnesį parodą aplankė per 4 000 žiūrovų. Aktyviausi buvo Plungės Senamiesčio mokyklos mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Aldonos Bieliauskienės. Parodoje netgi vyko dailės pamokos. Lankytojai tyrinėjo, grožėjosi projekto dalyvių darbais, o norintys išreikšti savo nuomonę galėjo balsuoti už labiausiai patikusį skulptorių, grafiką, tapytoją, amatininką. Daugiausiai balsų surinkusiems menininkams įteikti specialūs žiūrovų prizai. Parodos lankytojų nuomone, geriausius darbus šiais metais sukūrė Plungės NVŠ būrelio „Meninė medžio drožyba“ nariai skulptorius Ernestas Kurmis ir amatininkas Svajūnas Rimkevičius, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos mokinė tapytoja Goda Vaitkutė ir Rietavo Lauryno Ivinskio mokyklos mokinė grafikė Vytautė Petkevičiūtė.
![]() |
Švedijos Boksholmo organizacijos piniginiai prizai po 50 Eur atiteko tapytojai Rasai Burkevičiūtei iš Platelių gimnazijos, grafikei Laurai Vaitkutei iš Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos, skulptoriams Gabrielei Pociūtei iš Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos ir Gintarui Rėpšui iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos. Dar vienas prizas – švediškas dviratis – įteiktas jaunajam audėjui Deividui Budriui iš Šateikių vaikų dienos centro.
XVI projekto „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ laureatais tapo aštuoniolikmetė skulptorė Gintarė Grigalytė iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos (mok. Asta ir Raimondas Milėškos), trylikametis tapytojas Modestas Batavičius iš Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos (mok. Alma Vilnienė), trylikametė grafikė Auksė Rūsytė iš Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos (mok. Valdas Simutis) ir keturiolikmetė amatininkė Elena Budrytė iš Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos (mok. Aleksandras Novak). Visiems keturiems laureatams įteiktos Stanislovo Riaubos vardo premijos po 115 Eur.
Kiti dalyviai buvo apdovanoti Plungės kultūros centro ir UAB „Ladonas“ prizais.
Projekto uždarymo šventė ypatinga ir tuo, kad jos pabaigoje dailininkas Vytautas Kusas iš Palangos demonstravo pastelinės tapybos techniką.