48 metai – penki milijonai žiūrovų ir dešimtadalis Dotnuvos krašto istorijos
Po 48 metų darbo Akademijos kultūros centre į užtarnautą poilsį išlydėta ilgametė šios įstaigos direktorė Silvinija Žemaitienė. Daug gražių padėkos žodžių jai išsakė, neprarasti optimizmo ir energijos linkėjo rajono meras Saulius Grinkevičius, įstaigų vadovai, kolegos, draugai.
Už nuoširdų atsidavimą darbui ir nenuilstantį indėlį puoselėjant krašto kultūrą S. Žemaitienei padėkojo rajono vadovas S. Grinkevičius.
„Jūsų ilgametė karjera yra didžiulis pasiekimas. Tai – įrodymas, kad nuoširdžiai mylėjote savo darbą, į kurį sudėjote visą širdį. Suskaičiavau, kad per keturiasdešimt aštuonerius jūsų darbo metus Akademijos kultūros centro renginius aplankė apie penki milijonai žiūrovų. Per tą laiką surengta tūkstančiai renginių. Jūsų dėka kolektyvai pamilo muziką, šokį, dainą. Šiandien mane dažnai stebina jauni žmonės, kurie po kelerių metų darbo sako, kad motyvacija baigėsi. Tokie pavyzdžiai kaip jūsų paneigia šiandien labai populiarų požiūrį į darbą. Dėkoju už jūsų indėlį į krašto kultūrą. Linkiu, kad dar ilgai išliktumėte energinga ir būtumėte aktyvi savo bendruomenės narė“, – sakė S. Grinkevičius.
Už glaudų bendradarbiavimą S. Žemaitienei dėkojo ir savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, jo pavaduotojas Kęstutis Stadalnykas, šio skyriaus vyr. specialistas Rytas Tamašauskas.
Kalbėdamas apie šios kultūros darbuotojos meilę Dotnuvos kraštui Akademijoje gyvenantis lituanistas, kraštotyrininkas R. Tamašauskas suskaičiavo, kad 48-eri S. Žemaitienės karjeros metai sudaro vieną dešimtadalį Dotnuvos krašto, skaičiuojančio penktąjį šimtmetį, istorijos.
Akademijos kultūros centro vadovo pareigas S. Žemaitienė perdavė Ramintai Matulytei–Šilienei, kuri laikinai vadovaus šiai įstaigai.
Į Akademiją Silvinija Ona Žemaitienė atvyko baigusi universitetą. Akademijos kultūros centro direktore ji dirbo nuo 1969 m. rugpjūčio 7 d.
Akademijos kultūros centre veikė pučiamųjų instrumentų orkestras (iki 1991 m.), pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė (1963–1994), senjorų ir vaikų pramoginių šokių kolektyvai (iki 1981), estradinis ansamblis.
Šiuo metu Akademijos kultūros centre veikia dešimt mėgėjų meno kolektyvų, kuriuose – daugiau kaip šimtas: merginų liaudiškų šokių grupė „Austėja“ (nuo 1974 m.), jaunimo liaudiškų šokių grupė „Ainiai“ (nuo 1996 m.), folkloro ansamblis „Seklyčia“ (nuo 1986 m.), moterų vokalinis ansamblis „Dotnuvėlė“ (nuo 1957 m.), vyrų vokalinis ansamblis „Jovaras“ ir šiuolaikinio šokio studija „Carpe Diem“. Iš viso per metus Akademijos kultūros centre ir skyriuose surengiami 242 renginiai, kuriuose iš viso apsilanko apie 18 830 lankytojų.