Savaitgalį surašyta 12 protokolų žvejams ir poilsiautojams
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai trečią savaitgalį rengė reidus ir tikrino žvejus. Pažeidėjų vis dar yra. Ne visi žvejai pasirūpina žvejo bilietu, o ir automobiliai statomi prie pat vandens.
Praėjusį savaitgalį aplinkosaugininkai tikrino Šiaulių, Kelmės, Telšių ir Plungės rajonų vandens telkinius. Surašyta 12 protokolų nedrausmingiems žvejams ir poilsiautojams. Telšių rajone Tausolo ežere net penki žvejai žvejojo neturėdami žvejo bilieto Jiems surašyti protokolai (ATPK 87 str. 1 d.) ir gresia bauda iki 57 eurų bei žvejybos įrangos konfiskavimas. Tie patys nemalonumui laukia ir dvejų žvejų iš Plungės rajono. Jie be bilietų žvejojo Stanelių tvenkinyje. Po vieną protokolą surašyta Kelmės ir Šiaulių rajonuose.
Tiek žvejai, tiek poilsiautojai savo transporto priemones stato per arti vandens telkinių. Šį katrą protokolai surašyti Šiaulių rajone prie Bijotės ežero ir Valdomų tvenkinio. Už paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimą administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 55 str. 1 d.) numato baudą piliečiams iki 144 eurų.
ŠRAAD gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai Plungės rajone, Paukštakių tvenkinyje sulaikė vyrą, kuris žvejybai naudojo daugiau įrankių nei leidžiama, be to buvo sugavęs nedidelę lydeką. J.L. (1959 m.) žvejybai naudojo 3 skritulius ir tris meškeres. Mėgėjiškos žvejybos vidaus vandenyse taisyklės numato, kad žvejys gali naudoti nedaugiau kaip 4 žvejybos įrankius. Tad vyri surašytas protokolas (ATPK 87 str. 1 d.) ir gresia bauda iki 57 eurų bei žvejybos įrangos konfiskavimas. Beje, J.L. už analogišką pažeidimą žvejybos taisyklių pažeidimą baustas prieš mėnesį. Negano to, Plungės rajono gyventojui teks pakloti ir dar beveik 160 eurų, nes aplinkosaugininkai jo krepšyje rado ir lydeką, kurios ilgis 41 cm. Sugautas lydekas galima pasiimti, jei jų ilgis ne trumpesnis kaip 45 cm. Mažesnės žuvys turi būti paleidžiamos. Tad piliečiui bus teikiama pretenzija žalai žuvų ištekliams atlyginti.
ŠRAAD gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ir toliau rengs reidus ir tikrins žvejus. O apie daromus pažeidimus gyventojai gali pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.