Televizorius su sporto režimu: verta ar ne?
Jau netrukus prasidės 2016 metų Europos futbolo čempionatas. Jei neturi galimybės geriausių futbolininkų stebėti gyvai, stadiono atmosferos dalelę gali sukurti namuose. Kaip? Pagrindiniai šiuolaikiškų „Smart TV“ televizorių gamintojai siūlo specialius sprendimus, kurie pritaiko įrenginius būtent prie tokių poreikių. Apie ką mes čia? Apie televizorių su sporto režimu.
Varle.lt televizorių specialistų teigimu, sporto režimas, panašiai kaip ir kiti televizoriaus veikimo režimai modifikuoja televizoriaus parametrus taip, kad įrenginys galėtų kuo tiksliau atvaizduoti tai, ką matome ekrane ir girdime iš garsiakalbių, pavyzdžiui, sporto rungtis. Aktyvavus šį režimą imtuvas automatiškai optimizuoja vaizdo ir garso nustatymus pritaikydamas juos sporto rungtynėms.
Televizorius su sporto režimu. Kaip tai veikia?
Visų pirma, optimizuojami vaizdo nustatymai. Televizoriuje su įjungtu sporto režimu padidinamas dinaminio kontrasto koeficientas ir aktyvuojamas pažangus sklandus judesys. Tokio funkcionalumo dėka net labai greiti veiksmai stadione išlieka ryškūs ir aiškiai matomi. Taip pat kiek gyvesnis yra vaizdo spalvingumas, kuris ypač pastebimas rungtynių dalyvių, sirgalių aprangose ir dar žalesnėse žolėje.
Sporto režime taip pat modifikuojami garso nustatymai. Atitinkami algoritmai realiuoju laiku analizuoja įvesties signalą ir taip optimizuoja garso parametrus, kad kuo įmanoma daugiau stadiono emocijų būtų perkelta į rungtynių žiūrovo kambarį. Visai tai remiasi erdvesnio garso ir virtualios scenos priešais televizorių sėdinčių sirgalių išplėtimo užtikrinimu.
Prijungus atmintinuką arba išorinį diską prie televizoriaus įmanomas geriausių ištraukų įrašymas, kuris leidžia prie jų grįžti ir peržiūrėti vėliau.
Sporto režimo aktyvavimas televizoriuje yra paprastas ir nereikalauja didelių pastangų. Tereikia jį pasirinkti iš prieinamų garso ir vaizdo režimų sąrašo pagrindiniame ar kontekstiniame televizoriaus meniu. Tačiau jo veikimas tikrai vertas dėmesio, nes įspūdžiai žiūrint sporto rungtynes yra kur kas geresni. Vaizdo spalvos ir dinamika bei garso erdviškumas lemia, kad žiūrovai praktiškai gali jaustis taip, lyg būtų stadione ir neišeidami iš namų patirti rungtynių emocijas.