„Sidabro vainikėlis“ – Upytės tradicinių amatų centro auklėtiniui
Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ nacionaliniame ture sėkmė lydėjo keturis Panevėžio regiono atstovus, savo kūryboje sėkmingai interpretavusius bei suderinusius tradicijas ir šiuolaikinę pasaulėžiūrą, originaliai atspindėjusius regiono savitumą.
Du iš jų pelnė aukščiausią apdovanojimą – „Sidabro vainikėlį“. Tai pirmojoje amžiaus grupėje pirmąsias vietas užėmę 13 metų sodų rišėjas iš Radviliškio Kornelijus Norvaišas ir Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centro auklėtinis 14 metų Evaldas Mikelionis (mokytojas Romas Galiauskas). Komisija garbingu apdovanojimu įvertino E. Mikelionio keramikos kūrinius – žiestinę glazūruotą puodynėlių kolekciją.
Antrąsias vietas pelnė ir konkurso diplomais apdovanotos Panevėžio rajono Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos moksleivė 14 m. Kristina Cimnolonskaitė, pristačiusi medžio dirbinius (mokytojas Antanas Klovas), ir Panevėžio regiono atstovė iš Ukmergės 16 metų Deimantė Aukštuolytė.
Apdovanojimai geriausiems šalies jauniesiems kūrėjams įteikti Trakų kultūros rūmuose birželio 3 dieną.
Nacionaliniame ture varžėsi 50 mokinių, nugalėjusių rajonų ir regionų etapuose. Nacionalinei parodai atrinkta beveik 150 įvairaus žanro dailės dirbinių – skulptūrų, karpinių, sodų, verbų, mezginių, siuvinių, veltinių, keramikos bei medžio dirbinių.
Iš viso šį sezoną regioninėse konkurso atrankose dalyvavo per 450 mokinių, eksponuota beveik tūkstantis kūrinių.
Konkurso Panevėžio rajono ir regiono atrankos turai vyko Upytės tradicinių amatų centre. Jų koordinatorė – Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė Lina Daubarienė.
Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamas konkursas „Sidabro vainikėlis“ vyksta nuo 2013 metų. Renginys sumanytas siekiant, kad talentingi vaikai ir jaunuoliai, besidomintys liaudies daile, galėtų visuomenei parodyti savo darbus.
Jaunieji kūrėjai ne tik varžosi dėl geriausiųjų vardo, simbolinių „Sidabro vainikėlio“ prizų, bet ir yra skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius.