Gedulo ir vilties diena: kad tai niekada nepasikartotų
Gedulo ir vilties diena Šiauliuose paminėta jautriais atminimo renginiais. Bene daugiausiai dėmesio kasmet sulaukia masinių trėmimo aukų atminimo pagerbimas prie geležinkelio rampos, iš kur 1941-ųjų ankstų rytą pradėti gyventojų trėmimai į Sibirą. Į tradicinį renginį susirenko tremtį išgyvenę šiauliečiai, jų šeimų nariai, miesto vadovai, visuomenininkai.
„Mes čia, prie rampos, susirenkam tam, kad nepamirštume šio skaudaus mūsų tautos istorijos etapo, tam, kad tokie barbariški įvykiai daugiau niekada nepasikartotų“, – sakė meras Artūras Visockas.
Savo išgyvenimais dalijosi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šiaulių filialo valdybos pirmininkė Valerija Jokubauskienė, atkurtos Prisikėlimo apygardos vadas, dimisijos kapitonas Juozas Mocius, 1941-ųjų tremtinys Algimantas Jakučionis, savo kūrybos eiles apie tremtį skaitė Teresė Račienė. Savo požiūrį į skaudžius istorinius įvykius išsakė naujosios kartos politikas – miesto Tarybos narys, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės savanoris Tomas Petreikis.
Gėlių padėjimą prie atminimo lentos ir kalbančiųjų žodžius lydėjo choro „Tremtinys“ ir Šiaulių universiteto folkloro ansamblio „Vaiguva“ atliekamos dainos, o renginio pabaigoje visi jo dalyviai vieningai užtraukė „Lietuva brangi“.
Vakare Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje buvo aukojamos šv. Mišios, o po jų katedroje vyko koncertas „Requiem laisvės gynėjams“. Koncertavo solistė Viktorija Miškūnaitė, valstybinis choras „Vilnius, Šiaulių simfoninis orkestras, eiles skaitė Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorė Lina Bocytė-Garbačiauskienė.