Seimas priėmė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą
Seimas, 61 parlamentarui balsavus už, vienam – prieš ir 26 susilaikius, priėmė naujos redakcijos Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą.
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė sakė, kad Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme atsižvelgta į Konstitucinio Teismo pastabas, neribojant motinystės išmokų dydžio gimus pirmam vaikui: „Jei būnant vaiko priežiūros atostogose gims antras vaikas, išmokos taip pat nebus ribojamos“.
Komiteto vadovės teigimu, sudaromos palankesnės sąlygos šeimoms, auginančioms sergančius vaikus, ne tik juos slaugyti stacionare, bet ir sanatorijose, reabilitacijos įstaigose.
Priėmimo stadijoje į statymą sugrąžinta iki šiol galiojanti nuostata, nustatanti, kad vaiko priežiūros išmokos dydis iki vaikui sueis vieni metai yra 100 procentų išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio, jeigu apdraustasis pasirenka gauti šią išmoką, kol vaikui sueis vieni metai. Jeigu apdraustasis pasirenka gauti vaiko priežiūros išmoką, kol vaikui sueis 2 metai, šios išmokos dydis iki vaikui sueis vieni metai yra 70 procentų, o iki vaikui sueis 2 metai – 40 procentų išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio. Vaiko priežiūros išmokos dydis vaiko priežiūros atostogų, suteiktų pagal Darbo kodekso 134 straipsnio 2 dalį, laikotarpiu yra 70 procentų išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.
Įstatyme nustatyta, kad Ligos socialinio draudimo ir motinystės socialinio draudimo pajamas sudaro šiai draudimo rūšiai draudėjų ir apdraustųjų asmenų mokamos privalomosios valstybinio socialinio draudimo įmokos, delspinigiai ir baudos. Ligos socialinio draudimo ir motinystės socialinio draudimo pajamų dalį gali sudaryti lėšos, skirtos iš socialinio draudimo rezervinio fondo Lietuvos Respublikos Vyriausybės tvirtinamų Valstybinio socialinio