Plungės talentingasis jaunimas svečiavosi Kroatijoje
Birželio 17-23 dienomis Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras su šokėjų grupe, vadovaujami Artūro Urniežiaus ir Aidos Brazdeikienės, bei Plungės kultūros centro vokalinis ansamblis „Hello“ (vadovė Rita Urniežienė) dalyvavo tarptautiniame festivalyje Kroatijoje, Zatono mieste.
Zatonas – gražus kurortinis miestas, įsikūręs prie Adrijos jūros, pritraukiantis vasarą daug poilsiautojų ir užsienio svečių.
Į Kroatiją vykstantiems jaunimo meno kolektyvams ir jų vadovams kelionės nuotaikos nesugadino net autobuso gedimas Čekijoje, prie Brno miesto. Jauniesiems atlikėjams pasitaikė galimybė susipažinti su puikiu Čekijos miestu, o profesionalių vairuotojų, firmos atstovų dėka autobusas buvo pakeistas į kitą, ir kolektyvai toliau sėkmingai tęsė savo kelionę.
Atvykus į Kroatiją, visus pakerėjo gamtos grožis, nuostabi pakrantė ir paslaugūs vietos gyventojai. Gerą įspūdį paliko ir puikios gyvenimo sąlygos, maitinimas ir didžiausia jaunimo pramoga – nemokamas baseinas pakrantėje. Kitą dieną netikėtai užklupęs lietus neleido surengti festivalio svečių pasirodymo netoliese esančiame Nine, tačiau lietuviai turėjo puikią progą apžiūrėti miestelį, jo žymesnes vietas, paskanauti vietinės virtuvės patiekalų, pasivaikščioti po jaukias nedideles parduotuvėles ir nusipirkti suvenyrų ar kitokių smulkmenų lauktuvėms.
Festivalio dieną plungiškiai aplankė netoliese esantį Zadaro miestą, įsikūrusį ant romėnų griuvėsių. Romėnų palikimas Zadare – miesto išplanavimas, išlikęs iki šių dienų. Ekskursijos dalyviai į miestą įžengė pro XVI a. statytus vartus, kuriuos puošia Venecijos valdžios simboliai. Už vartų buvo galima pamatyti išlikusius sienos likučius bei Išvadavimo aikštę, kurios vidury – romėninė kolona. Bablja Kula bokšto papėdėje išlikę 5 fontanai, kuriais anksčiau buvo tiekiamas vanduo miestui.
Viduramžiais Zadare buvo įrengta svarbi Bizantijos laivyno bazė. Išlikę nemažai viduramžių bažnyčių. Tačiau bene labiausiai šį pakrantės miestą garsina jūros vargonai – įspūdingas žmogaus kūrinys. Jūros vargonai, arba Morske Orgulje, – tai įspūdingas ir daug turistų pritraukiantis objektas Zadare. Jie įrengti netoli naujojo kruizų terminalo. Jūros vargonus sudaro 35 skirtingo ilgio vamzdeliai, išdėstyti krantinėje, stilinguose laiptuose, kurie driekiasi apie 70 m. Čia groja „gamtos orkestras“ – vėjas ir vanduo. Architektas – N. Bašic, projektas įgyvendintas 2005 m.
Aplankę jūros vargonus, plungiškiai sustojo Liaudies aikštėje. Čia kažkada buvo viduramžių epochos miesto centras. Aikštėje dabar stovi Miesto rotušė, Miesto sargybos rūmai (XVI a.), renesansinė Miesto lodžija (16 a.). Šioje aikštėje jaunieji pūtikai surengė improvizuotą beveik dviejų valandų koncertą, linksmindami ir stebindami savo profesionaliu pasirodymu turistus, vietinius gyventojus ir miesto svečius.
Grįžę iš Zadaro, artistai pasiruošė koncertui ir kartu su kolektyvais iš Vengrijos, Čekijos, Kroatijos ir Lietuvos margaspalvia minia nuvilnijo į pajūryje įrengtą vasaros estradą, kurioje demonstravo savo meninius gebėjimus. Skambėjo „Hello“ atliekamos populiariosios ir džiazo muzikos dainos anglų kalba, vienas kitą scenoje keitė užsieniečių šiuolaikinių šokių kolektyvai ir visą renginį vainikavo Plungės meno mokyklos orkestro darnūs garsai ir šokėjų kompozicijos.
Po renginio Zatono padangė dar ilgai skambėjo nuo jaunimo atliekamų lietuviškų dainų ir muzikos garsų. Nors rytojaus dieną laukė netrumpas kelias namo, visi buvo laimingi, dėkingi kelionės organizatoriams, rėmėjams ir prisiekę kitą vasarą vėl susiburti kartu į koncertinę kelionę, tik dar nežinia į kurį pasaulio kraštą…