Šiaulių rajono agronomai susirinko į sąskrydį
Šiais metais Lietuvos agronomų sąjungai sukanka 95 metai. Ta proga organizuojama daug įvairių renginių, susitikimų, konferencijų. Vienas iš renginių įvyko Šiaulių rajone Toločių kaime Šiaulių kaimiškojoje seniūnijoje Genutės ir Antano Krištanavičių sodyboje. Čia į Lietuvos agronomų sąjungos 95-erių metų minėjimą ir Šiaulių rajone dirbusių bei dirbančių agronomų sąskrydį susirinko didelis būrys agronomų, žemės ūkio specialistų, vadovų.
Sąskrydžio atidaryme vienas iš organizatoių, Lietuvos agronomų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas Alfonsas Malinauskas pasveikino visus susirinkusius ir pažymėjo, jog agronomo darbas visais laikais buvo vertinamas. Prieškariniais laikais agronomas būdavo kaimo šviesuolis, kuris buvo apmokytas ir augalininkystės, ir gyvulininkystės, ir ekonomikos…
Tarybiniais metais agronomo darbas būdavo traktuojamas kitaip. Dabar, Lietuvos nepriklausomybės metais, agronomo darbas yra daugiau laisvas ir specializuotas.
Susirinkusius pasveikino LR Seimo narė Rima Baškienė. Ji pranešė džiugią žinią, jog LR Seimas nutarė įteisinti liepos 16-tąją atmintiną argonomų dieną. LR Seimo atminimo medalis buvo įteiktas
Lietuvos agronomų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkui dr. Alfonsui Malinauskui.
Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras savo kalboje pabrėžė, jog agronomų specialybė šiais laikais yra labai paklausi. Stambėja ūkininkų ūkiai, sparčiai vystosi žemdirbystė, todėl ūkininkai nebegali vieni patys visko aprėpti – reikalingi profesionaliai paruošti agronomai. Meras pasveikino visus susirinkusius ir įteikė atminimo dovanas.
Ilgametis buvęs Šiaulių rajono žemės ūkio valdybos vadovas Mindaugas Levickas apžvelgė Šiaulių rajono agronomų darbus iki Lietuvos nepriklausomybės.
Sąskrydžio dalyvius sveikino Lietuvos agronomų sąjungos pirmininkė Giedrė Butkienė.
Ilgamečiai Lietuvos agronomų sąjungos nariai – Sodybos šeimininkai Genutė ir Antanas Krištanavičiai bei Juozas Popovas svečius vaišino ant laužo virta sriuba „šiurpa“ ir kaimiškais sūriais. Koncertavo Sauginių liaudiškos muzikos kapela ir Kužių šokių grupė „Pašėlusios kojotės“.