Kataloniška saulė kaitino šokėjų širdis
Ginkūnų tautinių šokių senjorų ansamblis „Dobilas“ gali pasigirti ne tik garbinga ir turininga kolektyvo biografija, bet ir ansambliečių bendruomeniškumu ir draugiškumu. Per 42 metų kolektyvo gyvavimo laikotarpį „Dobilas“ yra pelnęs ne viena svarų laimėjimą – jis respublikinių konkursų ir švenčių laureatas, „Aukso paukštės“ nominantas. Ansamblio vadovė Vanda Verkulienė yra žinoma Lietuvos choreografė. Ypač ansamblio veikla suaktyvėjo pastarąjį dešimtmetį, dalyvauta įvairiuose projektuose, koncertuose, išvykose.
Visai neseniai Ginkūnų tautinių šokių senjorų ansamblis „Dobilas“ grįžo iš tarptautinio folkloro festivalio „Alegrija‘2016“, kuris vyko Calella mieste netoli Barselonos (Ispanija).
Draugėn vykti į kelionę „dobiliukai“ pasikvietė Šiaulių miesto kultūros centro tautinių šokių kolektyvą „Kalatinis“. Kadangi abiems kolektyvams vadovauja ta pati vadovė – Vanda Verkulienė, nutarta paruošti ir festivalyje pristatyti bendrą programą. Buvo atrinkti šokiai – „Vakaruškos“. „Trandksveras“, „Lancajiedas“, „Poniškas fokstrotas“, „Šiaulietiškas kadrilis“, „Aleksandra“, „Gaspadinė“ ir „Patrepsėlis“.
Šokėjai į Ispaniją vyko autobusu, mat norėta tuo pačiu aplankyti Čekijos Respublikos sostinę Prahą, užsukti į Štutgarte (Vokietija) esantį unikalų „Mersedes Benz“ muziejų, susipažinti su švabų bendruomenės kultūros centro Balingene veikla, pamatyti senąją popiežių rezidenciją Avinjone (Prancūzija), pavaikščioti Elzaso Colmar miestelio ir Strasbūro senovinėmis gatvelėmis.
Atvykus į Katalonijos Calella kurortinį miestelį, kuris yra tik 40 km nuo Barselonos, ansambliečius pasitiko neįprastai šaltas ir lietingas oras – oro temperatūra tesiekė vos 13 laipsnių Celsijaus! Kataloniečiai sako, kad tokia diena būna kartą per metus. Ir tikrai – rytmetį nušvito saulė ir liovėsi lietus, Viduržemio jūros pliažus apgulė poilsiautojai iš Ispanijos ir kitų Europos miestų.
„Alegrija‘2016“ tarptautinio folkloro festivalio atidarymo parade išsirikiavo dešimties šalių atstovai. Festivalyje dalyvavo Norvegijos, Kipro, Turkijos, Vengrijos, Bulgarijos, Makedonijos ir kitų šalių folkloro ansambliai. Keturis vakarus Šv. Marijos ir Nikolajaus bažnyčios aikštės scenoje vyko festivalio kolektyvų pasirodymai. Juos stebėjo gausus turistų ir pačių kataloniečių būrys. Ginkūnų „Dobilas“ ir šiauliečių „Kalatinis“ sulaukė gausių aplodismentų. Mūsų kolektyvai išsiskyrė brandumu, elegancija, šokių įvairumu. Kolektyvų vadovė Vanda Verkulienė pažymėjo, jog neįprasta buvo sujungti du kolektyvus į bendrą programą, reikėjo daug padirbėti šlifuojant šokių brėžinius, kuriant meninę programą.
Festivalio uždaryme visiems kolektyvams buvo įteikti festivalio diplomai, pasikeista atminimo dovanomis. Organizacinio tarptautinio folkloro festivalio „Alegrija‘2016“ direktorius Draganas Panteličius labai gerai atsiliepė apie mūsų ansambliečių pasirodymus festivalyje ir pakvietė dar ir dar kartą atvykti.
Mūsų šokėjai buvo apgyvendinti gerame viešbutyje ant jūros kranto, tad dienomis buvo galima pasilepinti skaisčia kataloniška saule ir šiltu Viduržemio jūros vandeniu. Ansambliečiai linksmai leido laiką ragaudami kataloniškus nacionalinius patiekalus, švęsdami Joninių šventę. Taip pat buvo organizuotos ekskursijos į Barseloną, Žironą, Montserat vienuolyną aukštai kalnuose.
Grįžtant namo Prancūzijoje, ansambliečiams teko atsidurti Prancūzijoje vykstančio Europos futbolo čempionato sukūryje. Abu kolektyvai į kelionę vyko savo lėšomis.