Žemės meno kūriniai papuošė Raudondvario dvaro parką
Penktadienį Raudondvaryje baigėsi penkias dienas trukęs tarptautinis Žemės meno festivalis „LandArt Raudondvaris 2016“, kuriame dalyvavo daugiau kaip 30 menininkų iš 10-ties pasaulio šalių.
Į kūrinių pristatymo vakarą atvykęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas su žmona Aurelija renginio dalyviams įteikė padėkas ir atminimo dovanas.
Vakarą vedęs aktorius Egidijus Stancikas meno kūrinius komentavo ne tik lietuviškai, bet ir blykstelėdavo šmaikščiomis rusiškomis, itališkomis, angliškomis, lenkiškomis, vokiškomis ir net žemaitiškomis frazėmis. Į tai plojimais reagavo margas tarptautinis floristų būrys. Savo darbus dvaro parke pristatė trylika mišrių kolektyvų. Jiems vadovavo penki meistrai-mokytojai, tarp jų – ir vienas žymiausių pasaulio floristų, ilgametis Vatikano gėlininkas Peteris Hessas (Šveicarija).
M. Gvildys yra užmezgęs ryšius su vienos žinomiausių Ispanijoje floristikos mokyklos SMILAX vadovu Pascualiu Jordi, kuris taip pat atvyko į renginį.
Festivalyje taip pat dalyvavo Zigmuntas Sierodzanas (Lenkija), Vadimas Kazantskis (Rusija), Gabrielis Meneguzis (Italija), kiti žinomi menininkai.
Šiemet floristai kūrybai naudojo ne tik medžių šakas, žievę, gėles, plaušą, uogų šakeles, bet ir riedulius.
2012 metais Kauno rajone pirmąkart surengtas festivalis tapo tradiciniu. Ir nors Žemės menas Lietuvoje dar nėra toks populiarus kaip užsienyje, menininkai visada pateikia staigmenų ir praplečia gerbėjų ratą. „Smagu, kad visa tai vyksta Raudondvaryje, kuris šiemet paskelbtas mažąja Lietuvos kultūros sostine“- kalbėjo meras V. Makūnas.
Pasak festivalio sumanytojo floristo Marijaus Gvildžio, Žemės menas atsirado kaip protestas prieš urbanizaciją ir vartotojišką požiūrį į prekybą meno kūriniais.
„Žemės meno kūriniai kuriami ne galerijoms ar aukcionams, jie nekilnojami ir neparduodami. Šis menas turi kitus tikslus: skatinti ekologiją, kurti traukos vietas bendruomenėms ir svečiams“, – sakė jis.