Naujų mokslo metų pradžios šventė Lietuvos karo akademijoje
Rugsėjo 1 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko iškilmingas Mokslo ir žinių dienos minėjimas. Naujų mokslo metų proga iškilmingoje rikiuotėje dalyvavo ir susirinkusius kariūnus, karininkus, dėstytojus, instruktorius, darbuotojus ir svečius pasveikino krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Akademijos viršininkas pulkininkas Raimundas Matulis. Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas tarė sveikinimo žodį ir palaimino Akademijos karius ir visą bendruomenę.
Krašto apsaugos viceministras Antanas Valys kalbėdamas pažymėjo, kad savo žinias ir asmeninę patirtį kariūnams perduoda kūrybiškas Akademijos dėstytojų ir instruktorių kolektyvas, sumaniai vadovaujamas viršininko plk. R. Matulio. „Dėkoju visiems. Nėra paprasta kariūnams, palyginti su kitų aukštųjų mokyklų studentais, – daugiau dėmesio reikia skirti asmenybės ugdymui, fiziniam ir intelektualiniam tobulėjimui, paklusti karinei tvarkai, Akademijos vidaus taisyklėms. Neabejoju, kad, pradėję įsisavinti valstybės gynėjų mokslus, kariūnai vykdys savo kilnią misiją gyvenime. Realybė patvirtina, kad pergalių pasiekia tik stipriausi, protingiausi ir geriausi.“
Kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas linkėjo gražių, prasmingų ir įspūdingų ateinančių mokslo metų: „Tikiu Jumis, tikiu šviesia Lietuvos karininkijos ir visos kariuomenės ateitimi. Kartu tikiu ir Karo akademijos vadovybės, instruktorių bei akademinės bendruomenės pastangomis ir gebėjimais sudaryti Jums geras sąlygas studijuoti, šviestis ir galiausiai tapti profesionaliais Lietuvos karininkais. Linkiu įkvėpimo, valios ir visada matyti prasmę to, ką darysite.“
Lietuvos karo akademijos viršininkas plk. Raimundas Matulis pristatė ateities gaires, kuo naujieji mokslo metai bus ypatingi Akademijai. Viršininkas atkreipė dėmesį į pradedamą įgyvendinti naują Nacionalinio saugumo ir gynybos bakalauro programą, kurioje visa apimtimi integruotas karinis rengimas, kai ypatingas dėmesys skiriamas ne tik universitetinėms studijoms, bet ir karinėms lauko pratyboms, fiziniam lavinimui. Todėl susidomėjimas nauja studijų programa, pasak viršininko, ypač pastebimas tarp pirmakursių kariūnų. Atnaujintoje Tarptautinių santykių studijų programoje taip pat daugiau dėmesio bus skiriama kariniam rengimui. „Žengiame naują žingsnį, taip stiprindami ir savo valstybės saugumą. Džiugu, kad mūsų jaunoji karta yra motyvuota, ryžtingai renkasi atsakingą, Lietuvai reikalingą karininko profesiją, – kalbėjo plk. R. Matulis. – Visiems linkiu nesustoti ir siekti žinių, profesionalumo, pavyzdingo ir doro karininko vardo. Studijuodami Karo akademijoje patirkite nepakartojamų įspūdžių, įgykite naujos patirties, tapkite geru pavyzdžiu savo draugams, artimiesiems, kolegoms ir visai visuomenei.“
Renginio metu tylos minute buvo pagerbtas žuvusių karių atminimas. Kariūnai padėjo gėlių prie vyr. ltn. Normundo Valterio, žuvusio tarptautinės misijos Bosnijoje metu, paminklinio akmens ir generolo Jono Žemaičio bareljefo.
Po rikiuotės visi šventės dalyviai rinkosi Akademijos ramovėje. Aukštosios mokyklos akademinę veiklą ir pasiekimus pristatė Akademijos prorektorius mokslui ir studijoms dr. Gintautas Surgailis, karinį rengimą apžvelgė viršininko pavaduotojas kariniam rengimui plk. ltn. Valerijus Šerelis. Susitikime buvo pasirašyta atnaujinta Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ir Lietuvos šaulių sąjungos bendradarbiavimo sutartis. Šventę užbaigė aktoriaus, režisieriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Kosto Smorigino solinis koncertas.
Studijos Lietuvos karo akademijoje
Lietuvos karo akademijoje šiais metais studijuos 215 kariūnų, tarp jų – 27 merginos. 8 pirmakursiai yra atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, 3 – šiuo metu ją dar atlieka.
Šiemet į Akademiją priimti 63 jaunuoliai Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, Rukloje, išeina Bazinį kario kursą ir įgyja pagrindinį karinį pasirengimą, kurio reikės tolesnėje karo tarnyboje Lietuvos kariuomenėje. Kariūnams, sėkmingai išėjusiems šį kursą, išlaikiusiems visų mokomųjų dalykų testus ir atlikusiems nustatytas individualias užduotis, bus įteikti kurso baigimo pažymėjimai, leidžiantys tęsti studijas Lietuvos karo akademijoje.
2016–2017 mokslo metais Akademijoje kariūnai studijuos pagal penkias socialinių mokslų srities bakalauro programas: Tarptautinių santykių, Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, Personalo vadybos, Moderniųjų gynybos technologijų vadybos ir naują, 2016 metais patvirtintą socialinės krypties Nacionalinio saugumo ir gynybos studijų programą.
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija – vienintelė aukštoji mokykla Lietuvoje, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą, ugdanti karininkus lyderius. Akademijos misija – parengti motyvuotą ir pasirengusį vadovauti Lietuvos kariuomenės padaliniams karo ir taikos metu karininką ugdant jo lyderio savybes, intelektą, suteikiant profesinių žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų vadui.