Tauragėje duris atvėrė pertvarkytas Kovų ir kančių istorijos muziejus
Šiandien, rugsėjo 29 d., Tauragės Kovų ir kančių istorijos muziejuje atidaryta nauja ekspozicija. Atvykusieji turėjo galimybę aplankyti sovietmečio pradžią Lietuvoje primenančią NKVD būstinę su karceriu, sulaikymo ir tardymo kameromis, nusikelti į gūdžius istorinius laikus, netgi pasijusti partizanų kailyje. Visame regione analogų neturinčio muziejaus įkūrimo iniciatorius pasveikino Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis, LR Seimo nariai Vilija Aleknaitė-Abramikienė ir Darius Petrošius, Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė, Lietuvos genocido aukų muziejaus direktorius Eugenijus Peikštenis, kiti garbūs svečiai.
Po iškilmingos šventės dalies susirinkusieji pakviesti apžiūrėti įrengtą partizanų bunkerį, susipažinti su partizanų buitimi, interaktyvioje patalpoje dalyvauti enkavedisto tardymo procese. Šventės metu pristatytos muziejui perduotos partizanų nuotraukos, demonstruotas filmas, kaip buvo ruošiami enkavedistai.
Rezistentų kančias menantis tardymo kambarys, kalėjimo kamera, karceris įrengti panaudojant interaktyvias technologijas – judesio daviklius, garso ir šviesos efektus. Tarp eksponuojamų daiktų gausu autentiškų, pačių partizanų naudotų daiktų: ginklų, radijo ryšio stotelė, krosnelė ir kiti daiktai. Nemenką muziejininkų triūsą liudija ir originaliai, aiškiai pateikta išsami istorinė medžiaga, autentiškos nuotraukos, dailininko Vytauto Remeikio išpiešti skausmingą patirtį menantys partizanų maketų veidai.
Tauragės krašto muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus pasidžiaugė, kad rastas kompromisas muziejų įkurti būtent šiose patalpose- buvusioje kankinimų vietoje, Tauragės apskrities NKVD būstinėje, kad skirta lėšų jam atnaujinti.
„Kuriant šią ekspoziciją buvo svarbu, kad muziejų aplankę žmonės ne tik apžiūrėtų eksponatus, bet ir pajustų to laikmečio ir tos vietos atmosferą, mūsų tėvų, protėvių , kovojusių už Lietuvos laisvę, patirtus išgyvenimus“, -teigė muziejaus vadovas.
Muziejaus ekspozicija įrengta buvusiose tuščiuose rūsio patalpose. Projekto finansavimui lėšas skyrė rajono savivaldybė. Eksponatai surinkti pačių darbuotojų, padedant Genocido aukų muziejui, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui, Tauragės ypatingajam archyvui, talkinant tremtinio Prano Rindoko dukrai Zitai Knatauskienei, tremtiniui Antanui Stankui.
Muziejuje bus vykdoma edukacinė veikla, istorijos mokytojai kviečiami su muziejininkų pagalba vesti pamokas apie rezistencinių kovų istoriją.