Etnokultūra Rudaminoje buvo pristatyta „kitu kampu“
Šūkis „Vilnijos kraštas – kultūrų paribys amžių tėkmėje“ keliose kalbose skambėjo jau ketvirtąjį kartą. Jis simbolizuoja kasmet Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro organizuojamą Etnokultūros festivalį. Minėtą kraštą gimtine gali vadinti daugybė skirtingų tautybių gyventojų – ne tik lietuviai ir lenkai, bet ir rusai, ukrainiečiai, baltarusiai, totoriai, karaimai, žydai ir kt. Todėl Centras didžiuojasi, kad tokie renginiai yra reikšmingi, nes vienija, praturtina ir jungia labai skirtingas, bet tuo pat metu ir itin panašias tradicijas.
Šiemet tarptautinį festivalį papildė seminaras „Pasaulio tautų rūbai“, vedamas lektorės-edukologės Irenos Bagdanavičienės. Paskaitos dalyviai turėjo galimybę pagilinti savo žinias etnokultūros, tautinio kostiumo dėvėjimo, siuvimo ir puošybos tradicijų ir papročių srityje. Klausytojai taip pat galėjo savo rankomis sukurti tradiciniu kostiumu pasipuošusias lėles.
Vakare kultūros centro salėje pasirodė kolektyvai, kurie etninį savo tautų palikimą per šokį ir dainas pristatė „kitu kampu“. Liaudies muzika buvo derinama ir perpinama tokiais žanrais, kaip rokas, populiari, elektroninė muzika ir t. t. Ją atliko žinomi Lietuvoje ir Vilniaus regione ansambliai: „Folk Vibes“, „Vilniaus Pynimėlis“, „Fajerlech“, „Gryčia“, „Zgoda“, „Alije“ ir valstybinis ansamblis „Lietuva“ bendrame projekte su sunkiojo roko grupe „Thundertale“.
Renginį savo buvimu pagerbė delegacijų atstovai iš įvairių Europos šalių, atvykusių į Rakonių pagrindinės mokyklos surengtą 4-ąjį partnerystės ryšiais siejamų mokyklų susitikimą. Festivalio koncertu žavėjosi Lodzės (Lenkija) pradinės mokyklos Nr. 110 (direktorius Slavomir Rucinski), Donji Kraljevec (Kroatija) pagrindinės mokyklos (vadovaujamos Ljerka Toplek), Licinio De la Fuente instituto (Ispanija) (vadovas Francisco Blanco Quero), Agrupamento Escolas de Irmaos Passos mokyklos (Portugalija) su direktore Ana Florentino priešakyje, mokyklos Yıl Bendra Refet Bales Secondary School (Turkija), vadovaujamos Ajnusz Aydyn ir Italijos instituto Instituto Comprensivo L. Bassi -. S. Catalano (vadovaujamo Bianco Nina) atstovai.
Reginiui, sukrėtusiam ir nustebinusiam žiūrovus, buvo plojama atsistojus. Festivalio dalyviai padėkojo organizatoriams, RDKC darbuotojams ir jo direktorei Violetai Cereška už šiltą priėmimą, aukšto lygio renginio organizavimą ir įdomias idėjas, siekiant išsaugoti, perduoti ir skleisti liaudies ir etninę kultūrą. Tuo tarpu projekto, iš dalies finansuojamo LR Kultūros ministerijos ir Lietuvos kultūros tarybos, iniciatoriai džiaugėsi kasmet didėjančiu susidomėjimu festivaliu, daugėjančiu dalyvių skaičiumi bei draugų, partnerių į svečių ratu, pasiruošusių praleisti begalę bendrų akimirkų su etnokultūros ir įvairiapusiškai pateikiamos liaudies muzikos mylėtojais.