Gaisras UAB „Gairelita“ teritorijoje užgesintas. Ekstremali situacija tęsiama
Trylika dienų. Tiek truko gaisro, kilusio spalio 5-ąją Radviliškyje, UAB „Gairelita“ teritorijoje, gesinimas. Spalio 17 dieną 13.21 val. buvo paskelbta gaisro likvidacija, nors baigiamieji darbai dar vyksta, gaisravietė stebima.
Šios nelaimės padarinius dar ilgai jus ne tik šalia jo gyvenantys radviliškiečiai, ten įsikūrusios įmonės, bet ir gamta. Būtent dėl gaisro padarinių poveikio gamtai, įvertinus grėsmes aplinkai, spalio 17 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje nuspręsta tęsti ekstremalią situaciją Radviliškio mieste.
Gaisro padariniai – ir Pakruojyje
Kaimyninė Pakruojo rajono savivaldybė spalio 17 dieną taip pat paskelbė ekstremaliąją situaciją dėl padėties Petraičių tvenkinyje. Gaisrui gesinti panaudotas didelis kiekis vandens, todėl sutriko Radviliškio miesto vandens valymo įrenginių darbas. Į Obelės upę patekę gaisro gesinimo vandenys atitekėjo į Petraičių tvenkinį. Petraičių (Stačiūnų) tvenkinio vanduo pakeitė spalvą, vandenyje smarkiai sumažėjus deguonies koncentracijai ėmė kristi žuvys. „ׅMalkas kerta, skiedros lekia“, – taip šią situaciją apibūdino Kęstutis Bautronis, gelbėjimo darbų vadovas, Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas. Jis sakė tokio gaisro neprisimenąs, todėl ir jo padariniai – skaudūs.
Sprendžiama, kur dėti gaisrui gesinti naudotą vandenį?
Šiuo metu Žironų gatvėje gyvenantys radviliškiečiai ir įsikūrusios įmonės arba skęsta vandenyje, arba negali pasinaudoti kanalizacija. Sprendžiama, ką daryti su gaisravietėje ir šalia jos teritorijoje susikaupusiu didžiuliu kiekius gaisrui gesinti panaudoto vandens. Šiuo metu jis yra susikaupęs žemesnėse vietose aplink gaisravietę. UAB „Radviliškio vanduo“ atstovai, rajono ekologai, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūros specialistai sprendžia klausimą, kaip galima šį vandenį neutralizuoti. Vienas iš sprendimo būdas – vandenį koncentruotai sutelkti į vieną vietą, naudoti kalkes, nugesinti PH iki šarminio vandens, nusodinti, padaryti vandens kokybės tyrimus ir po truputį išleidinėti į atvirus vandens telkinius. Dabar šis vanduo yra rūgštinis, deguonies koncentracija labai maža arba lygi nuliui.
UAB „Radviliškio vanduo“ vyriausiasis inžinierius Kęstutis Pranckevičius teigia, kad nėra jokios grėsmės dėl Radviliškio miesto centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens užteršimo chemikalais ar kitomis nuodingomis medžiagomis. Lokalioje teritorijoje aplink gaisravietę gali būti užteršti gruntiniai vandenys.
UAB „Radviliškio vanduo“ atstovai pranešė, kad UAB „Gairelita“ teritorijoje yra trūkusi vandens tiekimo linija. UAB „Gairelita“ šiuo metu laisvina privažiavimą ir šalina žaliavų kaupą nuo vandentiekio avarijos vietos, kad UAB „Radviliškio vanduo“ specialistai galėtų sutvarkyti trūkusią vandens tiekimo liniją.
Situacija stebima, vykdoma kontrolė
Kol lieka naujo gaisro pavojus, Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Radviliškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba įpareigota vykdyti sustiprintą priešgaisrinės saugos priežiūrą objekte UAB „Gairelita“ (kasdien naudojant termovizorių stebėti situaciją).
Atsižvelgiant į šalia įmonės gyventojų skundus, Šiaulių RAAD Radviliškio rajono agentūra įgaliota atlikti neplaninę patikrą dėl taršos iš UAB „Gairelita“ kamino.