Neįgaliųjų reikalų taryba veiks efektyviau
Spalio 19 d. Vyriausybės posėdyje pritarta naujiems Neįgaliųjų reikalų tarybos formavimo principams, atsižvelgiant į Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių komiteto rekomendacijas, priimtus Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pakeitimus ir neįgaliesiems atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų siūlymus.
Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, įgyvendinant Vyriausybės nutarimu patvirtintus ir nauja redakcija dėstomus Neįgaliųjų reikalų tarybos nuostatus, bus sudarytos teisinės prielaidos geriau organizuoti Tarybos darbą. „Siūlome, laikantis pariteto principo, patvirtinti 20 narių Tarybos sudėtį. Konkretūs atstovai į Tarybą bus deleguojami pagal šiuos nuostatus. Joje būtų subalansuotas narių atstovavimas: valstybės institucijoms atstovautų 10 narių: 9 valstybės institucijų atstovai ir 1 savivaldybių atstovas, neįgaliųjų asociacijoms atstovautų 9 asociacijų atstovai, į Tarybą taip pat būtų įtrauktas ir 1 akademinės bendruomenės atstovas.“
Socialinės apsaugos ir darbo ministras tvirtintų institucinę ir personalinę Tarybos sudėtį.
Nustatoma, kad Taryba pasiūlymus dėl neįgaliųjų socialinės integracijos politikos galėtų teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ministerijoms, kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms (anksčiau galėjo teikti tik socialinės apsaugos ir darbo ministrui). Ji būtų sudaroma 2 metų kadencijai. Siūloma detalizuoti Tarybos posėdžių organizavimo, sprendimų priėmimo, Tarybos narių nušalinimo tvarkas ir kt.
Taryba dirbtų pagal Tarybos patvirtintą darbo reglamentą. Tarybą techniškai ir ūkiškai aptarnautų Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.