21 spalio, 2016
Utenos rajono savivaldybės informacija

45 rudenį skaičiuojanti Dauniškio gimnazija kviečia švęsti

Kiekvienais metais, spalio pabaigoje Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenė nuotaikingai švenčia mokyklos gimtadienį. Šiemet mokykla pažymi 45–ajį jubiliejų. Visą jubiliejinę savaitę gimnazijoje lankysis buvę mokiniai, 25 d. 12.30 val. gimnazijoje laukiami buvę mokytojai, gimnazijos draugai ir bičiuliai, 26 dieną į šventinius renginius  kviečiami dabartinių gimnazistų tėveliai. Paskutinę dieną prieš mokinių rudens atostogas gimnazistai dalyvaus įvairiuose Mokinių tarybos organizuojamose veiklose.

Utenos Dauniškio gimnazija (buvusi IV vidurinė mokykla) duris atvėrė 1971metais. 2003 m. po akreditacijos mokykla tapo gimnazija. Gimnazija turi savo vėliavą ir himną, internetinę svetainę (www.dauniskis.utena.lm.lt). Dabar gimnazijoje mokosi 562 mokiniai: 512 gimnazijos klasėse ir 50 suaugusiųjų klasėse. Gimnazijoje dirba 54 pedagogai: mokytojai, socialinė pedagogė, specialioji pedagogė bei psichologė. Vienuolika pedagogų turi dvi specialybes, o dvylika – magistro laipsnį.

Po renovacijos, vykusios 2009-2011metais, gimnazija labai išgražėjo. Atnaujintos  sporto, atletikos, aktų salės, mokomieji kabinetai, visi jie kompiuterizuoti. Šiuolaikiškai įrengtas gimnazijos stadionas. Bet šiandien gimnazistai mokosi ne tik tradicinėse pamokose ir ne tik mokykloje, bet ir kitose edukacinėse erdvėse.  Štai geografijos pamokos jau ne vienerius metus vyksta meteorologijos stotyje, įmonėje „Utenos vandenys“, Lietuvos pajūryje, Baltijos jūroje, integruojant kelis mokomuosius dalykus. Tradicinės pamokos – „Atrask ir pažink Lietuvos pajūrį“ II klasių mokiniams, bei I klasių mokiniams „Baltijos jūra. Stokholmas“ – tai tikros geografijos pamokos, kuriose ne tik gilinamos žinios, bet perteikiama daug gyvenimiškos patirties.

Gimnazija tęsia senąsias mokyklos tradicijas ir noriai kuria naujas. Kiekvienais metais vyksta valstybinių švenčių minėjimai, gimnazijos Gimtadienio, Valentino dienos, lygiadienių bei saulėgrįžos, sporto šventės, Partijų studija, kalėdiniai – naujametiniai renginiai, Šimtadienis, Chorų karai, Padėkos diena, Linksmadienis, kiti renginiai.

Džiaugiamės kūrybiškais ir aktyviais gimnazijos mokytojais, kurie skatina mokinius ir ruošia juos dalyvauti įvairiuose konkursuose, olimpiadose, varžybose. Štai būrys gimnazistų kartu su geografijos mokytoja Ligita Pelikšiene bei socialine pedagoge Vida Adikliene prieš pat jubiliejinių renginių savaitę padovanojo gimnazijai puikią dovaną – laimėjo I vietą respublikiniame konkurse  „Euroscola“.  Tai labai daug mokinių žinių reikalaujantis konkursas, kurį mūsų gimnazijos komandai pavyko laimėti jau antrą kartą. Džiugina ir šio konkurso prizas – gimnazijos komanda pakviesta į Strasbūrą su Europos Parlamento skiriama subsidija kelionės ir pragyvenimo išlaidoms padengti. Taigi mokiniai turės dar vieną puikią galimybę mokytis ne tik tradiciniame mokyklos suole!

Nuo 2000 metų gimnazijos mokytojai ir mokiniai aktyviai įsitraukė į tarptautinę projektinę veiklą. Dalyvaujame Švietimo mainų paramos fondo administruojamose Comenius ir Grundtvig programose, eTwinning virtualioje programoje, respublikiniuose ir rajoniniuose projektuose. 2008 metais gimnazijai suteiktas ELOS mokyklos (Europa kaip mokymosi aplinka mokyklose) vardas. Didžiuojamės, nes tokį vardą respublikoje turi tik 10 mokyklų! Gimnazijoje vykdėme projektus, kurie buvo apdovanoti  eTwinning nacionaliniais kokybės ženkleliais ir mokinio kokybės ženkleliais: 2016 metais  „Women in STEM“ bei  „eTwinning 11 gimtadienis“,  2015 metais „10 eTwinning šypsenų“,  2013 metais „Baltų kalbos mene“. 2012  metais  projektas „Po atviru dangumi. Romantiška astronomija“ buvo vertinamas europiniu lygiu ir gavo europinį eTwinning kokybės ženklelį.

2016 m. Lietuvos mokyklų apdovanojimuose, kuriuos organizavo Kauno technologijos universiteto „Santakos“ slėnis, Utenos Dauniškio gimnazija paskelbta „Lietuvos Metų mokykla“. Metų mokyklos apdovanojimą atsiėmusios ir Lietuvos mokyklų apdovanojimų globėjo – premjero Algirdo Butkevičiaus – sveikinimą išklausiusios Utenos Dauniškio gimnazijos moksleivės neslėpė džiaugsmo: „Nors dalyvaudamas visada tikiesi, kad laimėsi, šis apdovanojimas mus labai nudžiugino. Esame šauni mokykla – turime stiprią mokinių tarybą, aktyvius moksleivius ir puikius mokytojus. Šis apdovanojimas skatina mus dar labiau stengtis“.

Utenos Dauniškio gimnazijos direktorė Asta Skeirienė

Džiaugiuosi, kad mes, gimnazijos mokytojai ir vadovai, jau seniai supratome koks svarbus yra jauno žmogaus ugdymas, net tik žinių perteikimas. Taigi mūsų gimnazijoje ypatingas dėmesys skiriamas ne tik kiekvieno mokinio mokymosi sėkmei, bet ir gražiems bendruomenės narių tarpusavio santykiams bei vertybinių nuostatų ugdymui. Ne vienerius metus daug dirbome, siekdami pažangos šiose srityse, o šiemet Lietuvos mokyklų apdovanojimuose ir buvome pastebėti kaip moderni, inovatyvi, skatinanti toleranciją, pilietiškumą ir bendruomeniškumą mokykla. Gimnazijos moto – „Ateini geras, išeik geresnis“ – rodo, kad gimnazijoje didžiausia vertybe laikomas žmogus, kiekvieną gimnazistą pasitinkame kaip asmenybę, turinčią daug gerų savybių, gebėjimų, talentų, kuriuos pedagogai stengiasi kuo greičiau įžvelgti, atskleisti (kartais net pats jaunas žmogus nežino, kokie talentai jame slypi!) ir  sudaryti kiekvienam besimokančiajam gimnazijoje tinkamiausias sąlygas ugdytis, sutvirtėti ir tapti brandžia asmenybe.

Utenos Dauniškio gimnazijos direktorė Asta Skeirienė

Dėmesys į kiekvieno mokinio ugdymosi sėkmę gimnazijoje ypač atkreiptas prieš pora metų, kai įsteigėme Sėkmės kiekvienam klases (džiaugiuosi, kad didžioji dauguma į gimnaziją ateinančių pirmokų nori mokytis būtent Sėkmės kiekvienam klasėse). Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas buvo individualizuoti ugdymą, t.y.  ugdyti ne kažkokią klasę ar kažkokią masę mokinių, o kiekvieną vaiką, sudaryti kuo geresnes sąlygas kiekvienam mokiniui atskleisti savo gebėjimus, talentus, kuo geriau pažinti kiekvieną mokinį, jo mokymosi stilius, padėti kiekvienam mokiniui pasiekti maksimalių rezultatų, atsižvelgiant į mokinio prigimtinius ir išlavintus gebėjimus. Į ugdymo procesą stengiamės kuo aktyviau įtraukti tėvus (rūpintojus), nes jie geriausiai pažįsta savo vaikus, nes ir jie, ir mes linkime savo vaikams ir mokiniams paties geriausio!

Pagrindiniai sėkmingos ugdomosios veiklos požymiai mūsų gimnazijos bendruomenei yra geri ugdymosi rezultatai ir prasmingas, įsimenantis jauno žmogaus praleistas laikas gimnazijoje. Abu dalykai – tiek rezultatai, tiek ir ugdymosi procesas, mums yra vienodai svarbūs.  Ugdymosi rezultatai mums – tai ne tik galutiniai akademiniai pasiekimai, bet ir asmenybės branda, nuolatinė mokymosi pažanga, sveikas pasitikėjimas savo jėgomis, sugebėjimas adekvačiai suvokti realybę ir kelti sau ugdymosi tikslus, priimti naujus iššūkius, kaip kelią į tobulėjimą. Mokymosi procesas, dalyvavimas mokyklos gyvenime yra toks pat svarbus asmenybės augimui, kaip ir formalusis ugdymas. Gyvenimas mokykloje ir mokymasis susilieja persipinant įvairioms veikloms, erdvėms, patirtims. Gimnazijos bendruomenei yra svarbi kiekvieno mokinio savijauta (būti priimtam, gerbiamam, saugiam, džiaugtis buvimu mokykloje, laikyti jį prasmingu), bendruomeniškumas (vienybė, dalinimasis, rūpinimasis kitais, pagalba, įsipareigojimai), savivalda (tarimasis, sprendimų inicijavimas, priėmimas ir įgyvendinimas, mokyklos gyvenimo kūrimas).

Man, kaip gimnazijos vadovei, itin džiugu, kad visa tai pas mus iš tikrųjų vyksta, o yra ne tik gražūs žodžiai, parašyti planuose. Ir už tai esu labai dėkinga visiems gimnazijos bendruomenės nariams – mokytojams, kurie visa savo esybe yra atsidavę jaunų asmenybių ugdymui, mokiniams, jų tėvams, kitiems gimnazijos darbuotojams, kurie kasdienine savo veikla ir sukuria gimnaziją tokią, kokia ji šiandien yra –  moderni, bendruomeniška, jauki ir šilta, nuolat tobulėjanti bei siekianti kiekvieno mokinio sėkmės!

Mokinių bendruomenės prezidentė Enrika Dzinkutė

…Mokykla – toks paprastas ir pažįstamas žodis, turintis tiek daug reikšmių kiekvienam iš mūsų. Tai – jaunystė, patirtis, pareiga, pakilimai ir nuopuoliai, tai vieta, kur sutinkame žmones, kurie bus mūsų draugai visą gyvenimą. Linkiu nešvaistyti progų! Progų pažinti, kurti, atrasti ar suprasti save ir kitus. Aukite, tobulėkite, klyskite, skleiskite mokslo, talento, gėrio šviesą ir didžiuokitės, jog asmenybę formavo Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomenė.

Tikybos mokytojas Julius Morkūnas, kviečiantis nuolat žvelgti į esmę, grįžti prie ištakų

Viskas, kas egzistuoja, amžinai esti dvasiniame esmių pasaulyje. Priimdamos fizinį pavidalą esmės įsikūnija materialiajame pasaulyje, kuriame pasirodantys dalykai nuolat kinta.

Savo dvasia ir siela esame esmių pasaulio gyventojai, kurių dalia yra tuo pačiu metu gyventi ir kintančių daiktų pasaulyje kitimui pasiduodančiu kūnu. Esmių pasaulis šaukia mus žvilgsnį kreipti link dalykų esmės, į ją atsižvelgiant keistis patiems ir keisti supantį pasaulį.

Dvasios akimis regime kūno akimis matomų dalykų esmę. Dvasia regi ir esmę dalykų, kurie materialiame pasaulyje dar nepasirodė, kurie prašosi būti įkūnyti, kai tam ateina laikas. Dvasiai, sielai ir kūnui sąveikaujant, esmės pasirodo mūsų prote, vaizduotėje kaip mažiau ar daugiau aiškūs vaizdai, idėjos, mintys. Dalykai materialiame pasaulyje tobuliausi tie, kuriuose jų esmė gali pilniausiai reikštis.

Mokslas tiria tik materialųjį pasaulį, kuris sudaro vos 5% visos tikrovės. Likusi tikrovės dalis yra dvasinė. Norėdamas pats augti ir pažangiai veikti pasaulyje žmogus turi įgyti ne tik mokslo žinių, bet ir tirti dvasinį pasaulį, suprasti dvasinio pasaulio dėsningumus.

Pasitelkę turimą patirtį, technines bei technologines galimybes įgytoms esmių pasaulyje įžvalgoms suteikiame materialų pavidalą. Lavindami gebėjimą dėmesingai žvelgti į dvasios sritį, tobulindami technines priemones augame patys, geriname mums reikalingus daiktus bei supantį pasaulį. Esame kūniškos ir dvasiškos būtybės. Mokomės orientuotis materialioje aplinkoje, kad galėtume deramai pasirūpinti kūnu. Dvasiškoji mūsų būtybės dalis reikalauja, kad į jos poreikius būtų taip pat išmintingai atsiliepta. Savimi ir kitais besirūpindami keliame  tikslus, paprastai jų susirandame žvelgdami į aplinkinį pasaulį, į kitus žmones. Dažniausiai juos siejame su kūno gyvybiniais poreikiais. Tačiau neatlikę reikalingų dvasinių pastangų, eidami tiesmukiškai prie materialinių problemų sprendimo, griauname save, gadiname  tai, prie ko prisiliečiame. Tik įsižiūrėję į dalykų esmę įgyjame matymą, kaip esamoje situacijoje veikti geresniu būdu, kaip pagerinti esamus dalykus. Dvasingas žmogus yra tas, kuris brangina ryšį su visa tikrove – fizine ir dvasine.

Mokykla – ne išimtis. Ji yra joje besidarbuojančių ir besimokančių žmonių dvasinius užmojus įkūnyti padedančių mokslo žinių šventovė, nuolat kuriama ir nuolat atnaujinama. Tokią Utenos Dauniškio gimnaziją mačiau stebėdamas ją iš šalies, tokią matau joje dirbdamas šešioliktus metus. Matau joje besidarbuojančius mokytojus, harmoningai savyje derinančius rūpestį dvasiniais ir materialiais gyvenimo reikalais, mokančius jaunus žmones kas kartą eiti prie tikrovę keičiančių darbų prieš tai nuėjus nelengvą, tačiau gyvybiškai svarbų kelią link savasties, link dalykų esmės, link visa ko ištakų. Tokią Dauniškio gimnaziją matau vaizduotėje ir linkiu jai tokiai būti.

Buvę mokiniai, mokytojai, gimnazijos draugai ir bičiuliai spalio 24 -28 dienomis kviečiami apsilankyti gimnazijoje, susitikti su dabar gimnazijoje dirbančiais ir besimokančiais, pasidalinti savo prisiminimais apie mokyklą bei papasakoti savo sėkmės istoriją!

Utenos Dauniškio gimnazijos 45-tasis gimtadienis puošiasi prasmingais darbais, kvepia rudeniniais obuoliais ir vilioja šventinėmis staigmenomis, o šventės organizatoriai su nekantrumu laukia svečių!


28 lapkričio, 2024

Valstybės kelių bendrovė „Via Lietuva“ skelbia, kad ketvirtadienį atidaro atnaujintą blogiausios būklės kelio Vilnius-Utena atkarpą nuo Molėtų iki Utenos. Anot […]

7 lapkričio, 2024

Regionų administraciniam teismui išnagrinėjus Panevėžio apygardos prokuratūros pareiškimą dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sprendimų panaikinimo, sandorių pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos […]

25 spalio, 2024

Kas nėra važiavęs pro gražųjį Utenos rajono Kirdeikių kaimą, kur prie abipus kelio susiglaudę mieli mediniai nameliai, išpuoselėtos sodybėlės, o […]

28 rugsėjo, 2024

Utenoje vykusios „Samsonas Rally Utena“ ralio organizatoriai teigia, kad tragiškos penktadienio nelaimės, kai lenktyninis automobilis įlėkė į žiūrovų minią, aplinkybės […]

28 rugsėjo, 2024

Utenos rajono meras Marijus Kaukėnas, reaguodamas į penktadienio nelaimę ralio metu, kai lenktyninis automobilis įlėkė į žiūrovų minią, teigia, kad […]

27 rugsėjo, 2024

Penktadienio vakarą Utenoje vykusių lenktynių metu įvyko avarija. Kaip praneša naujienų portalas Delfi, lenktyniniam automobiliui įvažiavus į žiūrovų minią nukentėjo žmonės. […]

27 rugsėjo, 2024

Teismo sprendimu valstybei bus grąžinti keturi neteisėtai Utenos rajone privačiai nuosavybei perduoti žemės sklypai. Kaip pranešė prokuratūra, šių metų vasario […]

24 rugsėjo, 2024

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnybos transporto parkas – atnaujinamas. Iškilmingo renginio metu, antradienį, rugsėjo 24 d., Kaune penkiolika specializuotų transporto […]

13 rugsėjo, 2024

Rugsėjo 12-ąją Ignalinos krašto muziejuje vyko Europos kultūros paveldo dienoms skirta konferencija  ,,I pasaulinio karo inžinerinių įtvirtinimų, atminties vietų ir […]

25 rugpjūčio, 2024

Utenos miesto šventės metu įteikti garbės ženkleliai „Sidabro kibirkštis“. Šis ženklelis teikiamas asmenims už ypatingus 2023 metų pasiekimus, nuopelnus ir […]

22 rugpjūčio, 2024

Per 34–erius atkurtos nepriklausomos Lietuvos metus, mūsų šalies ekonominė raida smarkiai keitėsi į gerąją pusę: kūrėsi ir stiprėjo verslai, didėjo […]

20 rugpjūčio, 2024

Liepos pabaigoje Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suteikė leidimą gaminti elektrą 3500 saulės modulių elektrinei ant „Švyturys-Utenos alus“ (ŠUA) daryklos […]

13 rugpjūčio, 2024

Prieš kelerius metus Europos Komisijos (EK) paskelbtas Europos žaliasis kursas numatė strategiją, pagal kurią Bendrijos šalys vystytų žaliąją pertvarką, o […]

Almajo stovyklavietė
31 liepos, 2024

Aukštaitija – didžiausias Lietuvos etnografinis regionas, pasižymintis turtinga istorija, kultūra, papročiais ir, žinoma, nuostabiu gamtos grožiu. Šiame regione plyti didingi […]

Utenos pramonės parkas
18 liepos, 2024

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui Utenoje steigti pramonės parką ir, atsižvelgiant į jo reikšmę regionui, projektui suteikti valstybei […]

11 liepos, 2024

Baimė, žinių ir patirties trūkumas – neretai yra pagrindiniai veiksniai, trukdantys pradėti nuosavą verslą ar užsiimti vykdomos veiklos plėtra. Tačiau […]

2 liepos, 2024

Šiais laikais darbdaviai neslepia, kad darbo rinkos specifika per pastaruosius kelis dešimtmečius gerokai keitėsi. Dabar neretai sudėtinga rasti ir kompetentingų […]

21 birželio, 2024

2024 m. birželio 19 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos parodų galerijoje vyko Reginos Steponavičiūtės – Skomskienės kūrybos […]

3 birželio, 2024

Inovacijų agentūros įsteigti bendradarbystės centrai „Spiečius“ tęsia tradiciją ir visą vasarą kviečia nemokamai naudotis daugiau nei 100 patogių darbo vietų […]

21 gegužės, 2024

Bendrovė „Švyturys-Utenos alus“, priklausanti „Carlsberg“ įmonių grupei, skelbia savo 2023 m. finansinius rezultatus. 2023 m., palyginti su 2022 m., išaugo […]