Seniūnų pasitarime – viešnios iš A.Stulginskio universiteto
Spalio 25-ąją Ukmergės rajono savivaldybės vadovai surengė susitikimą su visais rajone dirbančiais seniūnais.
Netvarkomos pakelės ir grioviai, miškovežių gadinami miško keliai, prie buitinių atliekų konteinerių besikaupiančios statybos ir griovimo atliekos, o prie kapinių – kapaviečių tvarkymo atliekos, viešųjų tualetų trūkumas seniūnijų centruose – tai bene daugiausiai apkalbėti šio pasitarimo klausimai.
Seniūnai taip pat buvo supažindinti ir su mokslinį tyrimą Ukmergės rajone atliekančiomis Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto Vadybos ir kaimo plėtros instituto darbuotojomis socialinių mokslų daktare Rasa Pakeltiene ir doktorante Daiva Urmoniene. Tyrėjos informavo, kad, bendradarbiaudamos su Ukmergės rajono savivaldybės administracijos ir seniūnijų atstovais, atlieka mokslinį tyrimą vietos savivaldos institucijų funkcijų harmonizavimo bei sinergijos potencialo galimybėms nustatyti.
Tikimasi, jog tyrimo rezultatai bus reikšmingi tiek mokslininkams, tieks praktikams bei politinių sprendimų priėmėjams, nes mokslininkės planuoja parengti ir disertaciją, kurios tema „Vietos savivaldos institucijų funkcijų harmonizavimas“. Vienas iš šios disertacijos įgyvendinimui numatytų uždavinių yra minėtas tyrimas Ukmergės rajono savivaldybėje. Vienas iš jo etapų bus vadinamų „fokusuotų“ grupių interviu, kurio tikslas – nustatyti vietos savivaldos institucijų suderinamumo galimybes, siekiant veiksmingesnio jų vykdymo. R. Pakeltienė ir |D. Urmonienė jau netrukus, nuo lapkričio mėnesio, planuoja vykti į kiekvieną Ukmergės rajono seniūniją ir susitikti su įvairių sričių aktyvistais, žmonėmis, kurie nėra abejingi savivaldai, seniūnijos veiklai. Šių susitikimų metu bus siekiama išsiaiškinti suinteresuotų asmenų grupių (gyventojų, verslo, ūkininkų, bendruomeninių organizacijų ir vietos savivaldos institucijų) nuomonę, kaip, kokias ir kokia apimtimi vietos savivaldos institucijos turėtų vykdyti vietos savivaldos funkcijas, koks jų ryšys su kaimo bendruomeninių organizacijų, vietos veiklos grupių ir valstybinės valdžios institucijų vykdomomis funkcijomis.
Tyrėjos lygiagrečiai planuoja atlikti ir anketinę apklausą, kurios respondentais pasirinkti savivaldybės administracijos atstovai. Tyrimo dalyvių prašoma išreikšti savo nuomonę dėl funkcijų tarp vietos savivaldos subjektų bei įvertinti jų reikšmingumą ir atsakomybes. Anketinės apklausos rezultatai bus gretinami su „fokusuotų“ grupių interviu rezultatais. Apibendrinus duomenis, bus pateiktos rekomendacijos ir siūlymai mokslinei bei praktinei problemoms spręsti. Viešojo sektoriaus institucijų funkcijų harmonizavimas numatomas kaip vietos savivaldos institucijų viešojo valdymo tobulinimo prielaida siekiant veiksmingesnio valdymo.