Lietuvos turizmo specialistai kurs šalies darniojo turizmo plėtros planus
Ūkio ministerija, bendradarbiaudama su Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija (PTO), Europos Komisija ir Baltijos jūros regiono turizmo strategijos koordinatoriais, lapkričio 16–18 dienomis Šilutėje organizuoja aukšto lygio mokymus turizmo specialistams „Praktinis darniojo turizmo principų panaudojimas: planavimas, vertinimas, finansavimas“. Tema mokymams pasirinkta, siekiant pasirengti 2017-iesiems – Darniojo turizmo skatinimo metams ir atsižvelgiant į pasaulinės turizmo politikos prioritetus.
„Darnioji turizmo plėtra – vienas iš svarbiausių pasaulio turizmo politiką formuojančių tarptautinių turizmo organizacijų tikslų, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas. – Nors Lietuva yra Europos regiono atstovė Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Darniojo turizmo komitete, kol kas viešojo ir privataus turizmo sektoriaus atstovams nepakanka žinių apie darnųjį turizmą, iki galo neišnaudojamas regionų turizmo potencialas bei vietos gyventojų siūlomos turizmo paslaugos ar produktai ir pan.“
Darnusis turizmas – tai veikla, puoselėjanti gamtą, kultūros paveldą ir tradicijas bei leidžianti visa tai išsaugoti ateities kartoms. PTO tyrimų duomenimis, 60–70 proc. Vakarų Europos šalių gyventojų, prieš vykdami atostogauti ar darbo reikalais, įvertina turistinės vietovės ekologinį patrauklumą ir yra linkę mokėti iki 30 proc. daugiau už sertifikuotas paslaugas. Tai patvirtina ir Slovėnijos, kuri pirmoji Europoje sukūrė šalies darniojo turizmo plėtros programą „Žalioji Slovėnija“, pavyzdys. Naudodami nacionalinę turizmo vietovių, paslaugų sertifikavimo sistemą bei reklamuodami darniąsias paslaugas ir vietoves, slovėnai per metus pritraukė kur kas daugiau pasaulio turistų.
Atsižvelgdama į pasaulines tendencijas ir kitų šalių patirtį, Ūkio ministerija organizuoja kasmetinius mokymus turizmo specialistams, kurių metu bus išsamiau pristatyti darniojo turizmo principai ir jų praktinio panaudojimo metodai. Mokymų dalyviai bus supažindinti su galimomis turizmo sektoriui skirtomis įvairių programų finansinėmis priemonėmis ir mokomi, kaip pateikti darniojo turizmo svarbą.
Mokymams pasirinktas Šilutės kraštas – vienas iš Lietuvos darniojo turizmo pavyzdžių. Tai kraštas, išsaugojęs gilias tradicijas, gamtą, unikalų Mingės kaimą.
Mokymus anglų kalba ves turizmo ekspertai iš PTO, Europos Komisijos ir Baltijos jūros regiono strategijos turizmo politikos koordinatoriai iš Vokietijos.