Aptartos turizmo plėtros galimybės Radviliškio rajone
2017 metai – darnaus turizmo metai. Radviliškio rajono savivaldybėje susitikimą turizmo Radviliškio rajone skatinimo tema inicijavęs profesionalus gidas Albertas Vitartas, susitikęs su Radviliškio rajono savivaldybės vadovais ir Savivaldybės administracijos darbuotojais, Radviliškio viešosios bibliotekos atstovais, kalbėjo apie turizmo skatinimą ir profesionalių gidų pasitelkimą skleidžiant žinią apie Radviliškio rajoną.
Susitikime dalyvavęs meras A. Čepononis sakė, kad Radviliškio rajonas, nors ir nėra ežerų ar upių kraštas, yra turtingas savo istorija. Pasak jo, svarbiausia tinkamai sudėlioti prioritetus ir paskleisti informaciją apie esamus turistų traukos objektus, apie jau sukurtus rajoną padedančius pažinti maršrutus. Pasak mero, būtina sukurti turizmo skatinimo strategiją, joje pateikti visus objektus ir padarytus darbus, kad išanalizavus visumą būtų galima matyti, kokiomis kryptinis Radviliškio rajone reikia judėti. „Turime daug neišnaudotų galimybių, ko vertas vien neseniai Šeduvoje įgyvendintas Šeduvos žydų memorialinio fondo projektas „Dingęs štetlas“. Tai – unikali galimybė susipažinti su Šeduvos žydų gyvenimu ir tragiška jo pabaigos istorija“, – sakė jis.
Kazimieras Augulis, mero pavaduotojas, kalbėjo apie galimybę pasitelkti profesionalius gidus ir taip skleisti žinią apie Radviliškio rajono turistines galimybes. „Geras gidas, pasakojantis įdomias istorijas, gali priversti turistą dar ir dar kartą sugrįžti į Radviliškio rajoną. Turime tiek daug galimybių, o jų neišnaudojame. Pavyzdžiui, Tyrulių pelkės – tokia dėkinga ir unikali vieta. Užsieniečiams tik užsimink apie galimybę apsilankyti pelkėje, jie tikrai nepraleis progos susipažinti su pelkės augmenija ir gyvūnija. Tik žinoma, reikia maršruto, gido. O ir mokiniams toks maršrutas būtų naudingas“, – kalbėjo jis.
Vytautas Simelis, Savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjas, pristatė jau sukurtus maršrutus turistams, keliaujantiems dviračiais: dvarų, malūnų, piliakalnių, mitologinių akmenų, bažnyčių kelius, kitus istorinio paveldo objektus, galimybę atkurti senojo Hanzos pirklių kelio atkarpą, einančią per Radviliškio rajoną.
Susitikime nuspręsta pavesti Radviliškio rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, kurioje veikia Radviliškio rajono turizmo informacijos centras, parengti Radviliškio rajono savivaldybės turizmo skatinimo strategijos gaires ir susisteminti bei į vieną vietą surinkti informaciją apie rajone turimus turizmo išteklius. Būtina pagalvoti, kaip įdomiai ir išradingai paskleisti informaciją apie Radviliškio rajono turistų traukos objektus tiek internete, tiek prie pačių objektų, tiek turizmo parodose, kad žmonės susidomėtų Radviliškio rajonu.