Dviejų teritorijų atnaujinimo idėjų kūrimą patikėjo aukštųjų mokyklų studentams
Žurnalas „Structum“ tęsia projektą, sujungiantį viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekiant įgyvendinti savivaldybių planus gražinti gyvenamąją miestų aplinką, sukurti bei pritaikyti konkrečias teritorijas aktyviai gyventojų veiklai. Akmenės rajono savivaldybė nusprendė dalyvauti šiame projekte.
Tai – konkursas „Išmanusis miestas III“. Kaip ir anksčiau, jame dalyvaus gabūs šalies aukštųjų mokyklų studentai, turintys ambicijų kurti, kad būtų realiai įgyvendintos jų darbuose pateiktos pažangios ir inovatyvios urbanistinių teritorijų atgaivinimo idėjos. Projektų vertinimo komisijai, sudarytai iš žinomų miestų planavimo, architektūros ir aplinkotvarkos specialistų, savo projektus pateiks architektūros, statybos, inžinerijos ir su jomis susijusių programų studentų komandos. Konkurse „Išmanusis miestas III“ dalyvauja Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Kauno technologijos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų komandos.
Lapkričio 17 d. Vilniuje, Lietuvos architektų sąjungos rūmuose, viešai pristatytas projektas „Išmanusis miestas III“. Akmenės rajonui renginyje atstovavo Savivaldybės vyriausioji architektė, Savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo, architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja Vita Martinaitienė ir viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Jolanta Šiurkuvienė. V.Martinaitienė auditorijai pristatė dvi teritorijas: Naujosios Akmenės miesto stadiono prieigas bei Akmenės gamtos ir kultūros parką, išvardijo lūkesčius, kurių tikimasi iš konkursantų. Jie turės pateikti konkrečius, ekonomiškai pagrįstus sprendinius.
Be Akmenės konkurse „Išmanusis miestas III“ dalyvauja Ukmergės, Jonavos ir Šiaulių rajonų savivaldybės. Tad Akmenės rajonas ir vėl tapo lyderiu tarp šalies savivaldybių, ieškantis ir surandantis netradicinių būdų išsikelti ir pasiekti ambicingus tikslus.
Lapkričio 25-ąją Akmenės krašte jau lankosi dvi studentų komandos. Jos susipažįsta su rajonu ir gyventojais, žvalgysis po teritorijas, kurias siūlys pagyvinti ir padaryti itin patraukliomis ne tik vietos žmonėms, bet ir atvykstantiems svečiams. Pirmajame konkurso etape komandoms siūloma nagrinėti teritorijų naujas galimybes, atlikti viešųjų erdvių, rekreacinių plotų, renovacijos galimybių preliminarią analizę. Pamatę sklypus su jiems skirta Savivaldybės užduotimi, studentai galės įvertinti, kokios apimties norėtų rengti projektą. Projektuojant teritorijos sutvarkymą, joje turės būti bent vienas atnaujinamas pastatas. Pageidautina, kad skirtingų disciplinų studentų grupinis darbas būtų grįstas inovatyviais sprendiniais, atsižvelgiant į praktiškumo kriterijų ir reikalingų investicijų dydį, nes pagal konkurso „Išmanusis miestas“ nuostatą, projektams įgyvendinti skirtų lėšų sumos viršyti neleidžiama. Studentai turi ambicijų infrastruktūriniais bei architektūriniais sprendimais prilygti didžiausiems pasaulinio lygio projektams.