V-asis „čiastuškų“ ir humoristinių dainų festivalis
Linksmos dainos, konkursai ir vaišės – taip lapkričio 26 d. Tautinių bendrijų namuose vyko V-asis „čiastuškų“ ir humoristinių dainų festivalis. Renginio metu buvo pabrėžiama, jog „čiastuškos“ yra rusų folkloro atmaina, tačiau jos kitokia forma buvo dainuojamos ir lenkų, baltarusių, ukrainiečių, lietuvių ir kitose kultūrose. Jas kūrė mūsų protėviai – paprasti kaimo žmonės, pritardami sau armonika, balalaika ir kitais instrumentais.
Pagrindinė „čiastuškų“ tematika – meilė ir gyvenimas įvairiausiais jo aspektais, požiūrio į kitą žmogų išreiškimas, pasiguodimas dėl savo likimo.
Viena renginio bendraorganizatorių – meno salono „Gyvenimo melodija“ vedėja Regina Kanajeva – nurodė, jog „čiastuškos“ yra mini vaidinimas, kuriame pasireškia humoras ir džiaugsmas, o kartais ir sarkazmas. Šį džiaugsmą festivalio metu savo muzikiniuose pasirodymuose atvaizdavo įvairiausi kolektyvai iš Vilniaus, Vilniaus r., Trakų r. ir Kauno, tokie kaip „Wiosna“, „Zabawa“, „Tiltai“, „Vereja“ ir solistai.
Renginio organizatoriai – folkloro ansamblis „Rudamianka“ ir Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras su direktore Violeta Cereška – perengė žiūrovams žaidimų, konkursų ir prizų. Pasirodymus lydėjo gera nuotaika bei juokas. Netrūko ir šokių.
Festivalis, kurį iš dalies finansavo Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės, numatomas vykdyti kasmet, plečiant jo geografines ir tautines ribas.