Tarptautinė akcija „16 dienų prieš smurtą“ Panevėžio rajone
Panevėžio rajono jaunimas, įsijungęs į tarptautinę socialinę akciją „16 dienų prieš smurtą“, dalyvavo smagiuose ir prasminguose renginiuose – orkestrų kovose, filmo peržiūroje, diskusijose.
Į Panevėžio rajono savivaldybės administracijo didžiąją salę gruodžio 9 d. sugužėjo gausybė vaikų iš Panevėžio ir Pasvalio rajonų, nešinų pučiamaisiais instrumentais. Renginio organizatorė Panevėžio rajono švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė, pristatydama akciją, pakvietė vaikus „kovoti ne kumščiais, o prasmingais darbais bei gražia muzika“.
Taip prasidėjo orkestrų kovos „Mąstyk kiTAIP“, tapusios viena iš tarptautinės akcijos „16 dienų prieš smurtą“ veiklų.
Su renginio taisyklėmis orkestrų atstovus supažindino Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Remigijus Vilys.
Panevėžio ir Pasvalio rajonų jaunieji muzikantai turėjo atlikti įvairias užduotis, tarp kurių – išradingai pristatyti savo komandas, kuo ilgiau pūsti pučiamąjį instrumentą. Decibelais buvo matuojamas kiekvieno orkestro skleidžiamo garso stiprumas. Jaunieji muzikantai turėjo atpažinti, kokiu instrumentu groja scenoje pasislėpę jų vadovai. Linksmiausia užduotis buvo vieno komandos atstovo bandymas užrištomis akimis, girdint tik muzikinę draugų pagalbą, pasiekti tikslą ir mušti gongą.
Linksmos užduotys sukūrė draugišką atmosferą, visi muzikinių kovų dalyviai apdovanoti medaliais, saldainiais bei draugiškai pasivaišino Panevėžio rajono savivaldybės mero Povilo Žagunio dovanotu šakočiu.
Įsitraukdamas į tarptautinę akciją rajono jaunimas taip pat dalyvavo filmo „Atsiprašau“ peržiūroje ir diskusijoje „Kalbėti negalima tylėti. Kur kablelį dedame šiandien?“ Šie renginiai vyko Velžio gimnazijoje ir Ramygalos kultūros centre.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis finansuojamą projektą „Mąstyk kiTAIP“ organizavo asociacija „Papasakok plačiau“ bendradarbiaudama su Panevėžio rajono švietimo centru.
„16 aktyvumo dienų prieš smurtą“ – tarptautinė socialinė akcija, kuria siekiama didinti visuomenės nepakantumą smurtui ir ieškoti būdų šiai opiai socialinei problemai spręsti, visame pasaulyje organizuojama nuo 1991 metų. Šešiolikos dienų laikotarpis prasideda lapkričio 25-ąją – Tarptautinę kovos prieš moterų prievartą dieną, ir tęsiasi iki gruodžio 10-osios – Tarptautinės žmogaus teisių dienos. Toks simbolinis laikotarpio įrėminimas demonstruoja, jog smurtas yra žmogaus teisių suvaržymas.