Ministras R. Karoblis su Vokietijos ir Nyderlandų ambasadoriais aptarė svarbiausius dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje klausimus
Gruodžio 21 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, susitikęs ministerijoje su Vokietijos ambasadore Lietuvoje Jutta Schimtz, o vėliau su Nyderlandų Karalystės ambasadoriumi Bertu van der Lingenu (Bert van der Lingen), aptarė dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, daugiausiai dėmesio skirdami saugumo situacijai regione bei Lietuvos pasirengimui priimti kitų metų pradžioje atvykstančią sąjungininkų bataliono dydžio kovinę grupę.
Susitikimą su Vokietijos ambasadore ministras pradėjo pareikšdamas užuojautą Vokietijai dėl teroristinio išpuolio Berlyne. „Labai svarbu, kad išliktume vieningi ir neleistume teroristams mūsų vienybės išskirti. Turime kartu ieškoti bendrų sprendimų“, – sakė ministras R. Karoblis.
Aptardamas šalių bendradarbiavimą gynybos srityje, ministras pabrėžė, kad Lietuvos bendradarbiavimas tiek su Vokietija, tiek Nyderlandais pastaraisiais metai suintensyvėjo. Lietuva su Vokietija ir Nyderlandų Karalyste bendradarbiauja gynybos srityje daugelyje sričių ir įvairiais formatais.
„Mes esame dėkingi Vokietijai ir Nyderlandų Karalystei už tai, kad šiame įtampos ir konfliktų laikmetyje jos yra šalia mūsų. Mes labai vertiname Vokietijos pasiryžimą imtis atsakomybę už NATO saugumą ir būti viena iš pajėgas Baltijos regione formuojančių šalių. Vakarų pasaulio vienybė yra nepaprastai svarbi, todėl itin svarbu, kad Vokietija stoja į vieną gretą su JAV, Kanada ir Jungtine Karalyste“, – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.
Ministras pažymėjo, kad NATO priešakinės pajėgos Baltijos regione ir Lenkijoje yra neabejotinai pagrindinis Lietuvos prioritetas. Trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuojami aukštos parengties ir puikiai aprūpinti daugianacionaliniai koviniai pajėgumai yra reikšmingas sąjungininkų indėlis į regiono saugumo sustiprinimą. Lietuva ypač vertina šį Vokietijos sprendimą tapti vadovaujančia NATO sąjungininkų bataliono kovinės grupės šalimi. Vokietijos, Nyderlandų ir kitų šalių indėlis į šį batalioną neabejotinai padės sustiprinti atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos šalių regione.
Ministras informavo Vokietijos ir Nyderlandų ambasadorius, kad šiuo metu Lietuva intensyviai dirba, siekdama tinkamai priimti bataliono kovinę grupę. „Pats ketinu susipažinti su visais vykstančiais darbais ir užtikrinti, kad būtų suteikta visa priimančiosios šalies parama“, – sakė R. Karoblis.
Ministras taip pat padėkojo Vokietijai ir Nyderlandų Karalystei už nuolatinį dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, karių atsiuntimą į Lietuvoje ir regione rengiamas karines pratybas, karininkų atsiuntimą į Vilniuje veikiantį NATO pajėgų integravimo vienetą. „Tačiau svarbiausia, mes labai laukiame kitų metų pradžioje į Lietuvą atvykstančių Vokietijos ir Nyderlandų karių, kurie tarnaus NATO priešakinėse pajėgose – sąjungininkų bataliono kovinėje grupėje,“ – sakė ministras.
Pasak ministro, Lietuva ir pati deda pastangas stiprindama savo šalies saugumą. Lietuva palaipsniui didindama išlaidas gynybai ir siekdama nuo 2018 m. 2 proc. nuo BVP išlaidų skirti gynybai siekia ne tik stiprinti nacionalinius gynybinius pajėgumus, bet ir užtikrinti tinkamą priimančiosios šalies paramą sąjungininkų kariniams vienetams.