Tradicijos Pagėgių krašte tęsiasi
Jau 15 metų kai Pagėgių krašte įsitvirtino Trijų Karalių vaikštynės. Sausio 6-oji mūsų krašte nuo seno vadinta: Krikštais, Atarašais, vėliau – Trimis Karaliais. Ši diena laikoma 13 dienų trunkančio kalėdinio švenčių laikotarpio, vadinamo „tarpkalėdžiais“, „tarpušvenčiais“, „šventvakariais“, „vaišėmis“, gražių linkėjimų pabaiga.
Liaudiškos „Trijų Karalių“ vaikštynės buvo pokalėdinio laikotarpio sveikintojų – kalėdotojų vaikštynių tąsa. Antra vertus, tai senovinė misterijų, karnavalų, persirengėlių tradicija, susišaukianti jau ir su būsimomis Užgavėnėmis, – kadangi žemdirbių tautose sausio 6-tą dieną baigdavosi Saulėgrįžos šventė, žmonės pradėdavo žadinti (karnavalinių linksmybių pagalba) šalčio sukaustytą žemę. Vienas įdomiausių šios dienos papročių – „trijų karalių“ su „žvaigžde“ vaikščiojimas pakiemiais, visus giesmėmis sveikinant ir renkant dovanas. Dar šio amžiaus pirmaisiais dešimtmečiais persirengėlių „karalių“ vaikštynės ne tik Lietuvos kaimuose, bet ir miestuose buvo savita senovinio kaimynų lankymo su Naujųjų metų sveikinimais ir geros kloties linkėjimais tradicija.
Šiemet Trys Karaliai, lydimi Žvaigždutės, savo kelionę pradėjo, aplankę naująjį Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios kleboną K. Žutautą. Visą dieną keliauninkus lydėjo danguje švytėdama ryškiais spinduliais saulė, tarsi rodydama kelią
Kasparas, Merkelis, Baltazaras, lydimi žvaigždutės, aplankė Pagėgių savivaldybės vadovus, palinkėjo sėkmingų metų, paliko tradicinių dovanų: smilkalų, miros šakelę, aukso dulkių.
Maršrutas tęsėsi nuo Stoniškių seniūnijos, aplankant Vilkyškių, Lumpėnų, Pagėgių ir Natkiškių seniūnijas.
Įstrigo Trims Karaliams nuoširdūs Pagėgių kredito unijos, VVG „Pagėgių kraštas“, socialinių paslaugų centro darbuotojų padėkos žodžiai:“… gal mums ir sekasi todėl, kad Trys Karaliai neužmiršta aplankyti…“
Kelionė baigėsi prie prakartėlės, kūdikėliui įdėjus į lopšį dovanų.