Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas keliama priėmimo kartelė
Kaip numatyta 2016 m. priimtame Mokslo ir studijų įstatyme, Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą nustato mažiausią konkursinį balą stojantiesiems į valstybės finansuojamas vietas. 2017 m. universitetai studijuoti galės priimti tik surinkusius ne mažiau nei 3, kolegijos – ne mažiau nei 1,6 stojamojo balo iš dešimt.
„Stojančiųjų pasirengimas – labai svarbi studijų kokybės sąlyga. Įgyvendindami Mokslo ir studijų įstatyme įtvirtintą galimybę nustatyti studijų kokybės kartelę, siekiame, kad studijuoti ateitų studijoms pasirengę jaunuoliai. Labai svarbu, kad aukštosios mokyklos palaikytų šį mūsų siekį, vienodai taikydamos kokybės kartelę ir valstybės finansuojamiems studentams, ir mokantiems už studijas savo lėšomis“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.
Pernai aukštosios mokyklos buvo sutarusios, kad 2016 m. į universitetus būtų priimama surinkus ne mažiau kaip 2, į kolegijas – ne mažiau kaip 1,2 stojamojo balo. Neturėdama įstatyminių svertų, anksčiau ministerija galėjo tik raginti aukštąsias mokyklas įsivesti minimalų balą tiek stojantiesiems į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas.
Kaip numato prieš dvejus metus patvirtinti minimalūs kriterijai stojantiesiems, pretenduojantieji gauti valstybės finansavimą šiemet kaip ir pernai būtinai turės būti išlaikę bent 3 brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros (valstybinį – jeigu stoja į universitetus, valstybinį arba mokyklinį – jeigu stoja į kolegijas), užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) ir matematikos brandos egzaminą (išskyrus stojančiuosius į menų studijas).