Plungės kultūros centre varžėsi geriausi šalies liaudies šokio ir muzikos kolektyvai
Vasario 4 d. Plungės kultūros centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru ir Klaipėdos universiteto Menų akademijos Šokio katedra organizavo antrąjį Respublikinį liaudiškos muzikos ir šokių konkursą „Šoktinis 2017“. Šiemet konkurse dalyvavo geriausi šalies meno kolektyvai: Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Vijurkas“, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos liaudiškų šokių grupė „Liuoksinis“, Vilkaviškio muzikos mokyklos liaudies šokių ansamblis „Siaustinis“, Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studija „Ratilėlis“ ir Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“. Scenoje šoko, dainavo ir grojo daugiau nei 350 vaikų ir jaunimo su nepaprastu entuziazmu, natūralumu ir džiaugsmu pristatydami visų Lietuvos regionų etnines tradicijas, tautinį kostiumą, tarmę, šokį, muzikavimo būdą. Gausiai susirinkusius žiūrovus ir dalyvius iš visos Lietuvos pasveikino ir gero laiko linkėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Tarp repeticijų ir pasirodymų kolektyvų dalyviai varžėsi linksmose viktorinose ir nuotaikingose užduotyse, kurių metu pademonstravo ir puikų savo krašto kultūros istorijos žinojimą.
Kolektyvų meninius pasirodymus vertino ir kolektyvų vadovams profesinio meistriškumo pokalbį vedė vertinimo komisija: Lietuvos nacionalinio kultūros centro Choreografijos poskyrio vadovė Živilė Adomaitienė, to paties centro vyr. specialistė Lietuvos edukologijos universiteto dainų ir šokių ansamblio „Šviesa“ meno vadovė dr. Jolanta Kisielytė Sadauskienė, KU Menų akademijos profesorius, Šokio katedros vedėjas dr. Vidmantas Mačiulskis, Nijolė Vasylienė choreografė, Marijampolės kolegijos dėstytoja, šokių ansamblio „Žirginėliai“ įkūrėja ir Kęstutis Lipeika – birbynininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto liaudies šokių ansamblio „Vingis“ liaudiškos muzikos kapelos vadovas.
Komisijos sprendimu 1-oji vieta ir nominacija „Už geriausią režisūrinį sprendimą“ atiteko „Žirginėliams“; 2-oji vieta ir nominacija „Už geriasuią liaudies instrumentų orkestrą“ atiteko „Ratilėliui“; 3-oji vieta ir nominacija „Už sceninę kultūrą“ atiteko „Vijurkui“. Nominacija „Už dzūkų krašto tradicijų puoselėjimą“ atiteko „Tarškučiui“, nominacija „Už sėkmingą ansamblio debiutą“ atiteko „Siaustiniui“, o nominacija „Už tradicinio šokio „Polka“ puoselėjimą atiteko „Liuoksiniui“. Pasibaigus šiai liaudiško šokio ir muzikos šventei visiems dalyviams, kolektyvų vadovams ir vertinimo komisijos nariams dėkojo Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.
Svarbiausia šiame puikiame renginyje tai didžiulis būrys Lietuvos jaunų žmonių, kurie vedami savo talentingų vadovų kuria, palaiko ir puoselėja regionų kultūrines tradicijas. Nepaprastai džiugu, kad regionuose kuria tokie puikūs liaudies šokio, dainos ir muzikos kolektyvai. O Plungės kultūros centras didžiuojasi galėdamas rengti tokio didelio masto respublikinius renginius, kurie palaiko ir užtikrina šalies regiono kultūros gyvybingumą, unikalumą, didina jaunų žmonių kūrybingumą ir tautinį pasididžiavimą. Smagu, kad Plungės kultūros centras yra vienas ryškiausių centrų Lietuvoje, kurio puikūs meno kolektyvai tampa tokių reikšmingų konkursų laureatais ir užtikrina Lietuvos šokio tradicijų gyvybingumą.
[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“222″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“1″ thumbnail_width=“150″ thumbnail_height=“150″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“30″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“1″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show slideshow]“ template=“/home/regionailt/domains/regionunaujienos.lt/public_html/wp-content/themes/regionai/nggallery/gallery.php“ order_by=“sortorder“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“500″]