Laimėtas projektas praturtino Micaičių bendruomenę tautiniais kostiumais ir atributika
2016-ieji metai Lietuvoje buvo paskelbti „Vietos veiklos bendruomenių metais“. Savo kasdieninėje profesinėje veikloje nemažai dėmesio skiriama bendruomenių gyvenimui, todėl būtent tai leido paieškoti naujų galimybių pilietiškumui, bendruomeniškumui. Bendruomenė – tai visų pirma bičiuliška kaimynystė ir betarpiškas bendravimas – ir nelaimėje padedant, ir džiaugsmu dalijantis. Tai geriausios mūsų, kaip lietuvių tautos – didelės nacionalinės bendruomenės – tradicijos: savitarpio pagalba, supratimas, atjauta, vienybė. Likimas mūsų kartą apdovanojo galimybe tai pajausti visiems kartu Baltijos kelyje. Tomis lemtingomis sausio dienomis bei naktimis prieš 28-erius metus… Atsigręžkime būtent į šias vertybes, – būkime nuoširdūs ir atviri: kaimynams, kolegoms ir bičiuliams. Juk kartu galime pasiekti daugiau!
2016 metų pradžioje asociacija „Micaičių bendruomenė“ (Šiaulių r.) dalyvavo Žemės ūkio ministerijos paskelbtame projekte „Nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai“. Rašomo ir laimėto projekto tikslas ir buvo praturtinti bendruomenės materialinę bazę, reikalingą kultūrinėms tradicijoms puoselėti, stiprinti senųjų Žemaičių krašto švenčių gyvybingumą bei gražinti jų organizavimo kokybę, telkti Micaičių kaimo gyventojus kryptingai, integruojančiai ir saviraišką skatinančiai etnokultūriniai veiklai, siekiant aktyviau reprezentuoti savo kaimą.
Laimėjus šį projektą, bendruomenė įsigijo penkis moteriškų tautinių rūbų komplektus, būdingus Žemaitijos regionui. Tautiniai kostiumai padės atstovaujant bendruomenę rajono, respublikos renginiuose, sukurs reikalingą sceninę įvaizdį, bei suteiks galimybę perteikti patriotines nuotaikas, tradiciškumą. 2016 metais bendruomenė atšventė 10 – ties metų jubiliejų svajodama turėti savo atributiką. Laimėto projekto dėka bendruomenė įsigijo vėliavą – Micaičių bendruomenės herbą, nario ženklą, puikų fotoaparatą, kad įamžinti ir išsaugoti bendruomenės gyvenimo akimirkas ateinančioms kartoms. Nuo 2014 metų Micaičiuose bandoma suburti kaimo kapelą. Juk kaimo veikla neatsiejama nuo jos kultūrinio gyvenimo – daina ir šokis lydi kaimą nuo senovės. Norisi, kad kuriama micaitiškių kaimo kapela apjungtų kaimo entuziastus, bendraminčius, mylinčius šokį, dainą, kuri puoselėtų savo krašto kultūrą, tradicijas, papročius.