Seminaras istorijos mokytojams „Partizaninio karo Lietuvoje aplinkybės ir ypatumai
Vasario 9 d. dalis Raseinių rajono istorijos mokytojų rinkosi į Raseinių r. Ariogalos gimnaziją tobulinti savo kvalifikaciją. Seminaras istorijos mokytojams „Partizaninio karo Lietuvoje aplinkybės ir ypatumai istorijos pamokose“ buvo skirtas partizaninio karo istorijos faktams, aplinkybėms bei ypatumams apžvelgti. Lektorių dėka buvo apžvelgti įvairūs partizaninio karo ypatumai ir nauji istoriniai faktai. Seminare didelis dėmesys buvo skirtas partizaninio karo istoriniams šaltiniams.
Šaltinių autentiškumą, tikrumą, reikšmingumą bei dokumentų atsiradimo aplinkybes pristatė LGGRTC vyr. specialistas, istorikas rekonstruktorius dr. Darius Juodis. Pranešėjas įvardino ne vieną naujai keliamą hipotezę apie vienų reikšmingiausių partizaninio karo dokumentų atsiradimo aplinkybes.
Istoriniai šaltiniai ir archyvai taip pat yra neatsiejama partizaninio karo jungtis. Apie partizaninio karo dokumentų radimo aplinkybes, saugojimus, restauravimus ir analizavimus kalbėjo Lietuvos ypatingojo archyvo LKP dokumentų skyriaus vedėja Nijolė Maslauskienė.
Seminare visi pranešėjai neišvengiamai kalbėjo ir apie Raseinių rajoną, o dar tiksliau, apie šalia Ariogalos esantį atstatytą bunkerį ir įrengtą pažintinį taką. Daugėliškių miško bunkerio archeologinius tyrimus pristatė Raseinių krašto istorijos muziejaus muziejininkė Loreta Kordušienė.
Visos Lietuvos partizaninio karo pažintinius maršrutus pristatė LGGRTC vyr. specialistė Evelina Raudytė. Neabejotina, kad po šio pranešimo išklausymo mokytojai, organizuodami edukacines išvykas, pasiplanuos aplankyti ir pažintinius takus, skirtus partizaninio karo istorijai.
Savo asmeniniais išgyvenimais ir pastangomis išsaugant partizaninio karo istoriją dalinosi karys Ernestas Kuckailis. Karys perkėlė savo giminės istoriją į knygą „Tylūs žingsniai per samanas“, kurią pristatė visiems seminaro dalyviams.
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos valdybos pirmininkės Rasos Duobaitės – Bumbulienės sveikinimo žodis ir įteiktos dovanos – knygos, buvo didžioji seminaro dalies pabaiga. Po seminaro auditorijoje visi seminaro dalyviai vyko į Daugėliškių mišką, kur aplankė atstatytą bunkerį bei pažintinį taką, skirtą Partizaninio karo istorijai.a