Pilietiškumo pamoka „Kelmės krašto žmonių indėlis kuriant Nepriklausomą Lietuvą“
Minint Vasario 16-ąją Kelmės krašto muziejuje surengta pilietiškumo pamoka ir mokinių konkursas „Kelmės krašto žmonių indėlis kuriant Nepriklausomą Lietuvą“. Tai mokinių patriotinio, pilietinio ir tautinio ugdymo projektas, skatinantis mokinių humanistinių vertybių formavimąsi, atkreipiantis dėmesį į artėjantį Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį.
Penkių rajono gimnazijų mokiniai parengė pristatymus apie žymias Kelmės krašto asmenybes, kūrusias Nepriklausomą Lietuvą: Kazimierą Mackevičių, Kazimierą Ralį, Joną Smilgevičių, Povilą Višinskį ir Vladą Pūtvį-Putvinskį.
Dvylikos rajono mokyklų 6–9 klasių mokiniams vyko istorinių žinių konkursas, kurio nugalėtojais tapo Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai, užėmę I vietą, Tytuvėnų gimnazijos atstovai pelnė II vietą, o Pakražančio gimnazistai – III vietą.
2–4 gimnazijos klasių mokiniams muziejuje surengta edukacinė programa „Daiktai, dokumentai, nuotraukos, menantys Lietuvos valstybės atkūrimo pradžią 1917–1920“. Edukacinės programos metu dalyviai muziejaus ekspozicijos salėse turėjo atlikti įvairias užduotis. Kelmės dvaro istorijos ekspozicijoje iš paveikslo į lankytojus „prakalbo“ dvaro savininkas, vienas iš 1831 m. sukilimo vadų Julius Gruževskis. „Virtualus paveikslas“ kompiuterinės animacijos pagalba vaizdžiai papasakojo apie Kelmės krašte 1831 m. susidariusią situaciją, nulėmusią 1831 m. sukilimo Lietuvoje pradžios paankstintą datą ir neplanuotą vietą – Kelmės dvarą. Šioje ir kitose ekspozicijose jaunimas ieškojo daiktų, įprasmintų valstybės simboliais vyčiu, gediminaičių stulpais, jogailaičių kryžiais. Mokiniai bandė paskaityti carinės priespaudos laikais leistos, bet lietuvių nepamėgtos „graždankos“ knygos, pagal prasmę lietuviškus bet parašytus kirilicos abėcėle tekstus, turėjo galimybę pasipuošti tautinio kostiumo detalėmis, pavaikščioti klumpėmis. Atliekant užduotis su buvusiais Lietuvos pinigais litais buvo prisimintos iškilios Lietuvos asmenybės J. Jablosnskis, J. Basanavičius, V. Kudirka ir kiti.
Istorinių žinių konkurso nugalėtojai nusifotografavo visuomenės ir kultūros veikėjo, vieno iš Šaulių organizacijos Lietuvoje kūrėjo, Vlado Pūtvio -Putvinskio ekspozicijoje.
Konkursą organizavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Kelmės rajono istorijos mokytojų metodinis būrelis ir Kelmės krašto muziejus.