Piliakalnio progimnazijoje projektas „Žydų likimas Lietuvoje, Alytuje ir Anos Frank dienoraštyje“
Piliakalnio progimnazijos 8a klasės mokiniai nuo mokslo metų pradžios vykdė projektą „Žydų likimas Lietuvoje, Alytuje ir Anos Frank dienoraštyje“. Aštuntokai rinko medžiagą apie holokaustą, dalyvavo netradicinėje pamokoje Vidzgirio memoriale, susipažino su paauglės Anos Frank gyvenimu ir likimu. Didelį įspūdį visiems mokiniams padarė Anos Frank „Dienoraštis“ bei filmas apie šią drąsią mergaitę.
Vasario 22 d. vykome į Kauną, dalyvavome edukacijoje „Pabėgimas iš IX forto“.
Mokiniai sužinojo, kad žydų tautos atstovai buvo žudomi įvairiose Kauno vietose, taip pat ir fortuose. Niekada Lietuvos žemėje per tokį trumpą laiką dar nebuvo sunaikinta tiek daug žmonių… Negalutiniais duomenimis, Antrojo pasaulinio karo metu IX forte nužudyta apie 50 000 žmonių. 1943 m. karo eigai pasisukus Vokietijai nepalankia linkme, naciai pradėjo likviduoti masinių žudynių pėdsakus. Šiuo tikslu IX forte buvo sudarytas specialus kalinių būrys, jis užsiėmė genocido aukų palaikų iškasimu ir deginimu. Bijodami gresiančio susidorojimo, IX forto kaliniai 1943 m. gruodžio 25 d. suorganizavo sėkmingą pabėgimą. Jo metu iš forto pabėgo visi 64 kaliniai, tačiau tik 11 pavyko sulaukti Antrojo pasaulinio karo pabaigos ir pranešti pasauliui apie nacių įvykdytus nusikaltimus IX forte.
Edukacija „Pabėgimas iš IX forto“ tikrai buvo įspūdinga. Išklausę gidės pasakojimą ir
pasiskirstę komandomis, mokiniai savarankiškai susipažino su ekspozicijoje pateikta informacija, surinktais faktais, pasidalijo su kitais dalyviais. Išgirdę pabėgimo istoriją bei įsijautę į kalinių vaidmenį, mokiniai patys turėjo planuoti pabėgimo eigą, susidėlioti pabėgimo planą ir atkartoti 1943 m. gruodžio 25 d. pabėgimą iš IX forto. Užsiėmimo metu buvo gilinamos mokinių istorinės žinios, ugdomas kūrybiškumas. Pabėgimo planavimas ir įvykdymas ugdė komandinio darbo įgūdžius ir paliko neišdildomus įspūdžius.
Grįždami namo, aplankėme Sveikatos mokslų universiteto Anatomijos muziejų. Paskaitos metu, kurią vedė muziejaus vedėja Vega Kriaučiūnienė, mokiniai susipažino su muziejaus istorija, eksponatais, jų gamybos technologija.