Turintiems regėjimo negalią mažiau kliūčių naudotis viešuoju transportu
Jau keletą mėnesių aklieji ir silpnaregiai, keliaujantys Kaune autobusu ar troleibusu, gali naudotis bendrovės „Kauno autobusai“ sukurta programėle „KVT Balsas“. Tai pirmasis pasaulyje žmonėms su regėjimo negalia skirtas inovatyvus sprendimas, dėka kurio naudojantis išmaniuoju telefonu pranešama apie atvykstantį viešąjį transportą.
Programėlę galima nemokamai atsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės. Joje galima nusistatyti, kokiu balso tempu bus įgarsinamas atvykstantis autobusas ar troleibusas, kokiu atstumu ieškoti maršruto. Pasakomas transporto numeris, maršrutas, kokią kryptimi jis važiuos. Šia programėle gali naudotis tik išmaniųjų telefonų su operacine sistema Android vartotojai.
Programėlės principas paprastas – visame Kauno viešajame transporte yra įdiegtos žymos. „Bluetooth“ pagalba prisijungdamas telefonas nuskaito, koks transportas atvyksta.
Ypač patogu, kad programėlės nereikia ieškoti išmaniajame telefone, žmogui su regos negalia atėjus į viešojo transporto stotelę, kur sumontuota aktyvioji žyma, ji aktyvinama savaime. Iš viso Kaune planuojama šias žymas įmontuoti į 50 stotelių.
„Turiu regos sutrikimą. Ir nors nešioju akinius, ne visada gerai įžiūriu atvažiuojančio autobuso ar troleibuso numerį. Programėle naudotis man labai patogu. Esu nusistačiusi maksimalų atstumą, taip iš anksto sužinau, koks transportas atvažiuoja ir ar man jis reikalingas“, – sako Viltė
Kaune yra aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras, kuriame mokinasi ir iš kitų miestų, rajonų atvykę vaikai. Dauguma užaugę lieka gyventi Kaune. „KVT Balsas“ kūrėjai bendradarbiavo su šio centro atstovais, kurie teikė pageidavimus ir pastabas dar programėlės kūrimo metu. Tad mobilioji aplikacija „KVT Balsas“ – dar vienas žingsnis, kad Kaune būtų gyventi patogiau visiems žmonėms, atsižvelgiant į jų poreikius.
Programėlė išsprendė didelę viešuoju transportu keliaujančių aklųjų ir silpnaregių problemą, padėjo jiems kelionėje būti savarankiškesniems. Tą akcentuoja ir nuo vaikystės nematanti Indrė. Aktyviai gyvenanti mergina džiaugiasi, kad yra ši programėlė, nes nebereikia aplinkinių žmonių klausti, koks autobusas ar troleibusas atvažiuoja. „Tapau dar labiau savarankiškesnė“, – teigia Indrė.
Programėle patogu naudotis ne tik regėjimo negalią turintiems asmenims, bet iš kito miesto atvykusiems studentams ar miesto svečiams.