Kuršių Nerijoje skelbiami voro metai!
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojams kilo idėja kiekvienais metais supažindinti visuomenę su kokiu nors Kuršių nerijos gyvūnu. Šie metai skelbiami VORO metais. Pažinkime vorus drauge su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos specialistais kurie žada pakeisti Jūsų požiūrį į šiuos sutvėrimus!
Atėjus pavasariui ir pamažu atgimstant gamtai, bunda visa kas gyva. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai nutarė kiekvienais metais supažindinti visuomenę su kokiu nors Kuršių nerijos gyvūnu. Šie metai skelbiami VORO metais, kadangi Kuršių nerijoje šių gyvių yra labai daug ir dauguma žmonių jų bijo. Specialistai supažindins su šiuo gyviu išsamiau, moksliškiau ir pasistengs paneigti stereotipą, kad voras – tai kažkas negražaus ir grėsmingo. Jie tikina – „Pažadame, kad pakeisite savo požiūrį į jį!”
Metų eigoje bus organizuojamas ir skelbiamas renginių, susijusių su voru, ciklas – mokslininkų paskaitos, gamtinės ekskursijos, protų mūšiai, edukacijos lauke, parodos bei konkursai. Todėl raginame sekti informaciją Kuršių nerijos nacionalinio parko tinklapiuose ir aktyviai dalyvauti mūsų organizuojamuose renginiuose.
Lietuvių tradicijoje voras siejamas su laime. Tikima, kad jeigu pamatysime vorą besileidžianti ant siūlo, jis atneš laimę. Taigi voras susijęs su Laima, kuri ir yra laimės dalintoja. Jeigu išvysite vorą iki pietų, tai laimė garantuota, o po pietų garantijos dingsta ir virsta nesėkmėmis. Tikima, kad voras nusileidęs ant galvos gali „pranašauti” net mirtį…
Biologijos mokslo šaka, tirianti vorus ir voragyvius, vadinama arachnologija. Gyviai, kurių priskaičiuojama apie 38 000 rūšių sugeba gaminti voratinklių šilką, turi aštuonias kojas, neturi sparnų yra grėsmingi ir negražūs, bet tikrai įdomūs sutvėrimai.
Pažinkime vorus drauge su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos specialistais kurie žada pakeisti Jūsų požiūrį į šiuos gyvūnus!