Šviečiamoji gyvulininkystės programa: paraiškų rinkimas artėja į pabaigą!
Ugdymo įstaigos, norinčios 2017–2018 metais dalyvauti populiariojoje Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje, turėtų suskubti: š. m. kovo 10 d. baigiamos rinkti paraiškos.
Šviečiamoji gyvulininkystės programa labai svarbi vaikams ir jaunimui, nes daugelis jų jau neturi galimybių tiesiogiai pamatyti auginamų gyvulių ir su jais artimiau susipažinti. Vaikai dažnai net nebežino, iš kur gaunamas pienas, nėra matę gyvos karvės, todėl Žemės ūkio ministerija labai nori šią spragą užpildyti. Programos tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste, sudaryti jiems galimybes pamatyti ir pažinti tai, ko dar nepažįsta.
Programa parengta trims skirtingoms amžiaus grupėms: darželinukams (I modulis), 1–4 klasių mokiniams (II modulis) ir 5–8 klasių mokiniams (III modulis). Visiems moduliams pritaikyta mokomoji medžiaga bei metodinė medžiaga pedagogams. Viena ugdymo įstaiga gali teikti vieną paraišką.
Iš viso bus atrinkta 100 ugdymo įstaigų, kurios bus aprūpintos edukacijai reikalinga mokomąja medžiaga, priemonėmis. Į mokyklas ir darželius, tapusius Programos dalyviais, iškeliaus pratybų knygelės, spalvinimo albumėliai, pažintiniai video filmukai (DVD) apie ūkinius gyvūnus, dėlionės, kuprinės ir kt.
Pasinaudodamos gauta mokomąja medžiaga ir priemonėmis, ugdymo įstaigos turi savarankiškai įgyvendinti projektą bei parengti kūrybinį darbą, skirtą įgyti naujų ar pagilinti turimas žinias apie gyvulininkystę. Programos dalyviams bus padovanota ir gyva pažintis su gyvulininkyste: darželiams – gyvūnėlių parodos, o vyresniems programos dalyviams – išvykos į gyvulininkystės ūkius bei mokslo ir studijų institucijas.
Įgyvendinant Programą vaikai ir jaunimas susipažins su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat susipažins su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.
Žemės ūkio ministerija yra numačiusi šiuos paraiškų pirmumo atrankos kriterijus: pareiškėjas teikia paraišką pirmą kartą arba ankstesniais metais buvo teikęs paraišką, bet nepatvirtintas Programos dalyviu; pareiškėjas prisidės savo lėšomis, nuosavais ištekliais (technologine, kompiuterine įranga ir kt.); pareiškėjo iniciatyva ūkininkas arba žemės ūkio bendrovė bus įtraukta į Programos modulio įgyvendinimą; pareiškėjas nurodys, jog vykdo (arba vykdė) veiklą gyvulininkystės srityje.
Pernai programos dalyviai surengė beveik 500 renginių, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 16 000 vaikų. Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių kūrybinių darbų konkursui Gyvulininkystė ir MES“ pristatyta 40 projektų, nominantais atrinktos penkiolika Lietuvos ugdymo įstaigų – iš kiekvieno modulio po penkis.
Primename, kad paraiškos priimamos el. paštu info@zmmc.lt ir paštu adresu: Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras, Universiteto g. 8A, Akademija, 53341 Kauno r.