Trišalė taryba atidėjo sprendimą dėl Darbo kodekso iki ketvirtadienio
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame Trišalės tarybos posėdyje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovams kol kas nepavyko galutinai susitarti dėl ginčytinų Darbo kodekso klausimų. Nuspręsta diskusijas pratęsti ketvirtadienį.
Daugiausiai nesutarimų kilo dėl darbo ir poilsio laiko nuostatų, viršvalandžių, atostogų, taip pat dėl profesinių sąjungų ir darbo tarybų funkcijų pasiskirstymo.
Posėdyje buvo sutarta dėl Užimtumo įstatymo nuostatų pakeitimo. Nuspręsta, kad teritorinės darbo biržos organizuos savišvietos ir neformaliuoju suaugusiųjų švietimo būdu įgytų kompetencijų ar kalbos mokėjimo lygio bei kompiuterinio raštingumo vertinimą ir pripažinimą.
Taip pat sutarta tobulinti įstatyme nustatytas aktyvios darbo rinkos politikos priemones, darbo rinkos paslaugas ir kitas nuostatas. Pavyzdžiui, sutarta sudaryti galimybę asmenims, kuriems bedarbio statusas panaikintas dėl to, kad jie atsisakė siūlomo darbo ar neatvyko į teritorinę darbo biržą, taip pat kitais atvejais, kai be svarbių priežasčių nevykdė pareigų, nepanaikinti registracijos teritorinėje darbo biržoje, suteikiant jiems asmens, praradusio bedarbio statusą statusu. Be to, nutarta konsultavimo paslaugas papildyti palaikymo darbo vietoje paslauga, kuri skirta teikti pagalbą įsidarbinusiam asmeniui – spręsti adaptacijos darbo vietoje, motyvacijos dirbti bei teikti kitą pagalbą siekiant efektyvios ir ilgalaikės integracijos į darbo rinką. Iš viso sutrata dėl 11 Užimtumo įstatymo nuostatų papildymo ar pakeitimo.
Ketvirtadienį vyksiančiame posėdyje taip pat turėtų būti sprendžiama ir dėl naujojo Trišalės tarybos pirmininko.