Kiek žuvies galima pagauti su 1652 meškerėmis arba „Sužinok, kad gali!“ apkeliavo visą Lietuvą
Renginių turas „Jaunimo garantijos – Sužinok, kad gali!“ baigėsi – iš Marijampolės simbolinis geltonasis autobusiukas išvyko dar praėjusių metų rugsėjo 7d., apkeliavo beveik visą Lietuvą, o paskutiniajam vizitui sustojo Kupiškyje. 60-yje renginių dalyvavo 1652 niekur nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai, kurie išklausė profesionalaus lektoriaus, karjeros ir asmeninio tobulėjimo konsultanto Mindaugo Vidugirio paskaitų, dalyvavo interaktyviuose užsiėmimuose ir aplankė 60 šalies darbdavių. Visų renginių tikslas buvo vienas – padėti jaunam žmogui patikėti savo potencialu ir galimybėmis.
„Kartais užtenka postūmio, kad jaunas žmogus įgautų pasitikėjimo, motyvacijos judėti pirmyn. Manau, daugelis renginiuose išgirdo apie siūlomas galimybes ir jomis pasinaudos. Smagu, kad po renginių dalyviai sako pakeitę nuomonę apie Darbo biržos paslaugas, supratę, koks platus paslaugų paketas siūlomas jaunam, karjerą planuojančiam žmogui“, – sakė Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė. Pasak jos, jaunuolių sėkmė priklauso nuo jų pačių saviraiškos kelių ir ryžto darbo ieškoti įvairiais, kartais gal net netikėtais būdais.
Lektorius Mindaugas Vidugiris, pasibaigus renginiams sakė pastebėjęs tendenciją: maždaug 90 proc. jaunuolių nevažiuotų į kitą miestą dirbti, net jei gautų didesnį atlyginimą. Paklausti, kodėl to nedaro, jie įvardija pačias įvairiausias priežastis: kraustymosi nepatogumus, vaikus, naujų darželių paieškas. „Tačiau tikroji priežastis yra baimė palikti savo komforto zoną“, – įsitikinęs lektorius.
„Savo paskaitose vis kartojau jaunuoliams – judėti yra gerai! Ieškote suvirintojo darbo Kupiškyje? Nebijokite persikelti į Uteną – gal ten kaip tik ieškomas toks specialistas? Jaunuoliams trūksta suvokimo, kad reikia žiūrėti plačiau ir pamatysi – kitame miestelyje ar rajone yra tavo taip ieškomas darbas“, – sakė M. Vidugiris, renginiuose sutikęs daug protingų, potencialo nestokojančių jaunuolių. Dviem iš jų lektorius pasiūlė prisijungti prie savo veiklos ir dirbti renginių organizavimo srityje.
Beveik visą dieną trukusiuose renginiuose dalyviai ne tik klausėsi „Geshtalt“ terapijos ir patyriminio mokymosi teorijos principais paremtos paskaitos, bet ir atliko kūrybines užduotis bei dalyvavo protų kovose, skirtose pagilinti žinias apie internetą. Taip pat lankėsi regione veikiančiose įmonėse, kur turėjo progą išgirsti verslininkų patarimus, diskutuoti, kokio išsilavinimo, charakterio savybių darbuotojų ieško darbdaviai, įvertinti darbo sąlygas. Po renginio kai kurie jaunuoliai iškart norėjo tęsti veiklas kituose Darbo biržos projektuose, domėjosi savanorystės galimybėmis.
Štai Ignalinoje vykusiame renginyje dalyvavusi Raimonda sakė, kad paskaita jai buvusi naudinga, jautėsi motyvuota siekti savo tikslų ir nestovėti vietoje. Pirmas planuojamas Raimondos žingsnis – dalyvauti projekte „Atrask save“.
Kupiškyje gyvenanti Sandra po renginio džiaugėsi kitaip įvertinusi savanoriškos veiklos galimybes. „Esu apie tai girdėjusi, bet nieko labai konkretaus, o šiandien sužinojau daug naudingų dalykų ir ketinu jais pasinaudoti! Ieškant darbo visur reikia patirties. Supratau, kad paprasčiausias būdas jos įgyti – eiti savanoriauti. Esu baigusi lankomosios priežiūros kursus ir tikrai norėčiau dirbti pagal šią specialybę, todėl galvoju apie savanorišką veiklą socialinių paslaugų centre“, – renginyje užsimezgusiais ateities planais dalinosi iš užsienio neseniai grįžusi kupiškėnė.
Klaipėdoje sutikta Agnė džiaugėsi turiningu laiku: „Lektorius labai lengvai žvelgia į visas situacijas ir tas lengvumas tam tikra prasme užkrečiamas. Toks bendravimas ir įkvepia, ir motyvuoja – džiaugiuosi, kad turėjau progą sudalyvauti tokiam renginy. Šią patirtį rekomenduočiau savo pažįstamiems. Dalyvauju projekte „Atrask save“ ir būtinai tęsiu mokymus toliau. Svarstau rinktis tarp buhalterės ir socialinės darbuotojos.“
Jaunimo garantijų iniciatyva, kuria siekiama nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui per 4 mėnesius suteikti darbo, mokymosi ar praktikos pasiūlymą, Lietuvoje įgyvendinama nuo 2014 metų pradžios. Šiomis galimybėmis gali pasinaudoti kiekvienas jaunuolis iki 29 metų amžiaus.
Projekto „Naujas komunikavimo ir bendradarbiavimo modelis informavimui apie Jaunimo garantijų iniciatyvą“ tikslas – prisidėti prie sklandaus ir kokybiško Jaunimo garantijų įgyvendinimo bei efektyvesnio nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių informavimo apie užimtumo galimybes. Projektą kartu su partneriais – Lietuvos darbo birža, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Jaunimo reikalų departamentu – įgyvendino Lietuvos pramonininkų konfederacija.