Susitikime su neišnešiotų kūdikių tėvais – apie darbo rinką, tėvystės atostogas
Kaip ankstukus auginančioms mamoms kuo komfortiškiau įsilieti į darbo rinką, kaip keisti stereotipus apie neišnešiotus kūdikius, kaip ankstukų ir jų šeimų gyvenimas susijęs su socialine sritimi – tai balandžio 18 d. aptarė su ministru Linu Kukuraičiu susitikusios ankstukų mamos, neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ narės.
Neišnešiotų naujagimių asociacijos prezidentė Asta Speičytė-Radzevičienė paminėjo, kad Lietuvoje kasmet gimsta maždaug 1500 ankstukų. „Iki 1,5 kg gimusių vaikučių išgyvena tik 67 procentai. Neišnešioti kūdikiai gali turėti regos, klausos ir kitokių raidos, taip pat ir emocinio vystymosi sutrikimų“, – aiškino A. Speičytė-Radzevičienė.
„Nuotolinio darbo pobūdis būtų labai geras sprendimas, tačiau neišnešiotukų mamoms reikia ir į reabilitaciją nuvažiuoti, ir ambulatoriškai pasitikrinti, ir vaikelį prižiūrėti, o tai apsunkina įsidarbinimo galimybes“, – sakė neišnešiotukų mamos. Jos taip pat domėjosi galimybėmis ilginti tėvystės atostogas, mat gimus neišnešiotukui, šeima mažiausiai keliomis savaitėmis ar mėnesiais ilgiau jaučia poreikį pagalbai ligoninėje ir grįžus namo.
Dar vienas svarbus aptartas akcentas – tai komplikuoto gimdymo apibrėžimas ankstukų kontekste.
Neišnešiotas naujagimis yra tas, kuris gimsta 22–36 nėštumo savaitę.
Daugiau informacijos apie ankstukus: www.ankstukai.lt