Utena dalyvavo jubiliejinėje, dešimtojoje akcijoje DAROM 2017
„DAROM IR GAMTA PADĖKOS!“ – su tokiu šūkiu akcijos organizatoriai kvietė dalyvauti jubiliejinėje nacionalinėje tvarkymosi akcijoje DAROM 2017, kuri balandžio 22 dieną subūrė visus Lietuvos žmones. Jos tikslas – dar kartą suvienyti žmones, skatinti bendruomeniškumą ir atkreipti dėmesį į taršos, aplinkosaugos problemas.
Utenos rajone akcijos „Darom 2017’’ metu buvo tvarkomos teritorijos Utenos, Daugailių, Kuktiškių, Leliūnų, Saldutiškio, Sudeikių, Tauragnų, Užpalių seniūnijose. Utenos mieste Utenos apskrities Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė sutvarkė teritoriją tarp Pušynėlio g. ir Pramonės g., Utenos kolegijos bendruomenė – teritoriją šalia Zarasų g., ESO Utenos skyrius, TS-LKD partija ir VšĮ ,,Gamtos ritmu” – miško plotą prie Vestuvių kalno, Utenos rajono savivaldybės administracijos darbuotojai ir NMA prie ŽŪM Utenos paramos administravimo skyrius – Narkūnų piliakalnio teritoriją, Utenos apskrities VPK (policija) – Skaistašilio miško teritoriją. Galime tik pasidžiaugti, kad su kiekvienais metais šiukšlių gamtoje mažėja. Tikriausiai ir kasmetinis tvarkymasis prisideda, ir žmonės tampa sąmojingesni. „Būtų šaunu, jei ateitų toks laikas, kai gamtoje nerastume nė vienos šiukšlės“ – sako „Gamtos ritmu“ klubo dalyviai, prisidėję prie švarinimosi akcijos tvarkydami plotą prie Klovinių užtvankos. Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė informavo, kad šiemet 38 tvarkymosi vietose šiukšlių surinkta mažiau nei pernai, tai rodo, kad didėja žmonių atsakingumas, ne mažą vaidmenį suvaidino ir taromatų atsiradimas.
Dėl bešeimininkių padangų.
Kaip visiems žinoma, padangos, pasibaigus eksploatacijos laikui, sukelia daug problemų visame pasaulyje, kadangi jos natūralioje gamtinėje aplinkoje praktiškai neyra, o jų laidojimas sąvartyne dėl išskirtinių padangų savybių – žemo tankio ir menko biodegradacijos laipsnio taip pat nepageidaujamas. Tad kur jas dėti? Už bešeimininkes padangas atsakingi jų pardavėjai, tačiau mes, pirkėjai, taip pat turime atlikti savo darbą – neišmesti jų kur pakelėje, tačiau surinkti ir atiduoti į reikiamas rankas:
į bet kurią tokių atliekų platinimo vietą;
transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančią įmonę;
ar savivaldybės įrengtą didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.