Iki 2017 m. pradžios Europeana skaitmeninei bibliotekai Lietuva pateikė daugiau nei 163 tūkst. objektų
Daugiau nei 54 milijonai įrašų, būtent tiek išteklių, iš įvairių Europos šalių, yra sukaupta Europos skaitmeninės bibliotekos Europeana svetainėje. Iki 2017 m. pradžios Europeana skaitmeninei bibliotekai Lietuva yra pateikusi daugiau nei 163 tūkst. objektų (palyginimui 2015 m. – 159 tūkst.).
Europeana 2016 m. veiklos ataskaitoje akcentuojama, kad 2016-ieji buvo bendradarbiavimo, kokybės ir platformos finansinio stabilumo metai. Europeana meno, muzikos ir kitos kolekcijos augo savo apimtimi, didėjo vartotojų skaičius. Didelis dėmesys buvo skiriamas autorių teisėms, duomenų kokybės gerinimui, tyrimams ir daugiakalbystės funkcijoms palaikyti, standartų taikymui.
Toliau buvo sėkmingai organizuojamos tematinės skaitmeninto paveldo kolekcijos. Viena jų – Europeana280, kurioje 29-ių šalių muziejai ir bibliotekos pateikė aukščiausios kokybės suskaitmenintus meno kūrinius, kuriuos buvo galima apžiūrėti virtualios realybės būdu keliaujant dviračiu (#BigArtRide). Lietuva šiai iniciatyvai pateikė 10 šalį reprezentuojančių kūrinių, kurie buvo įkvėpti, atspindėjo arba prisidėjo prie svarbiausių Europos meno srovių. Projekte pristatyti tokių žinomų lietuvių autorių kaip – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Kanutas Ruseckas, Antanas Žmuidzinavičius ir kt. kūriniai.
Europeana pateiktais duomenimis, daugiausiai suskaitmeninto lietuviško turinio pateikia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos dailės muziejus, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, Lietuvos valstybės istorijos archyvas.
Vienas svarbiausių Europeana tikslų – didinti Europos skaitmeninio kultūros paveldo žinomumą ir skatinti visuomenę naudotis Europeana sukauptais informacijos ir kultūros ištekliais. Lietuva, siekdama užtikrinti efektyvią Lietuvos kultūros paveldo sklaidą Europos mastu ir koordinuoti šalies atminties institucijų suskaitmeninto turinio pateikimą, taip pat dalyvauja Europeana plėtros procesuose. Nuo 2008 m. lietuviško turinio pateikimą koordinuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.