Tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli“ fragmentai
Birželio 3–oji diena unikalaus Arklio muziejaus gyvavimo istorijoje paliko gilę žymę. Praūžė dar viena tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli“, sukvietusi anykštėnus, svečius iš įvairių šalies regionų bei užsienio pasigrožėti ir pabendrauti su žirgais, pajusti žirgo ir žmogaus bendravimo subtilybes.
Pašto karieta, Gintaro Kaltenio fotografijų paroda ir albumas „Senuoju pašto keliu – žirgais ir karietomis“ sulaukė didžiulio smalsuolių dėmesio. Dauguma jų pasinaudojo išskirtine galimybe pasėdėti karietoje.
Gausus būrys žirginio sporto entuziastų, meno mėgėjų kolektyvų narių ir pramogų mėgėjų nepraleido progos apsilankyti tautinio paveldo ir prekybos mugėje. Tautodailininkai, amatininkai ir prekybininkai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių siūlė įsigyti tekstilės ir keramikos gaminių, medžio drožinių, papuošalų, šviežio medaus, duonos, giros ir alaus.
Prie Arklio muziejaus Kaimo transporto kluono buvo demonstruojama tautodailininkės Jolitos Levčenkienės tapybos ir keramikos paroda „Žirgas vėjyje“. Striukų sodyboje Utenos žirginio sporto klubo „Bėras vėjas“ nariai bei Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro pedagogės visus mažus ir didelius šventės dalyvius pakvietė į kūrybines dirbtuves. Norintieji piešė arklius, stebėjo žirgo ir žmogaus bendravimo subtilybes, nes žirgų trenerė Vita į šventę atsivežė ir arabų veislės eržilą „Suvenyrą“.
Teatralizuoti kiemai „Žirgas ir žmogus“ Striukų ir Legų sodybose dainavo, šoko ir visus linksmintis kvietė Anykščių krašto saviveiklininkai. Koncerte „Šokim, trypkim šokimėlį“ dalyvavo menų mėgėjų kolektyvai iš Vilniaus, Panevėžio ir Anykščių.
„Bėk bėk, žirgeli“ šventėje gausus būrys žiūrovų nepraleido progos pamatyti, kaip kaustomos arklių kanopos. Šį kartą kaustytojo amato subtilybes demonstravo du meistrai: Mindaugas Daineka ir Tadas Baltrušaitis. Sunkų ir juvelyrišką kalvių darbą stebėjo bei vertino žirgų treneris-kaustytojas ir kalvių mokytojas Virginijus Baltrušaitis.
Kol meistrai dirbo, publika su didžiuliu susidomėjimu klausėsi muziejininko Egidijaus Musteikio pasakojimo apie kalvių amato populiarinimą Arklio muziejuje.
Šios varžytuvės organizuojamos Anykščių r. savivaldybės paramos dėka. Draugiškos profesionalių kalvių varžytuvės baigėsi lygiosiomis. Laimėjo kalvių draugystė, Anykščių r. savivaldybės direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas įteikė padėkas už dalyvavimą kalviams ir teisėjui.
Lietuvos sunkiųjų ir stambiųjų žemaitukų veislės eržilų vertinimas vyko Arklio muziejaus aptvare.
Iškilminga šventės atidarymo ceremonija, parodomoji žirgų programa ir žirgų lenktynės vyko hipodrome.
Apie tai plačiau skaitykite „Šilelyje“, o nuotraukose užfiksuotos šventės akimirkos.
Ramunės Šaltenienės, Dalinos Rupinskienės ir Anykščių KKSC nuotraukos