LMA renginyje kalbėta apie aukštąjį mokslą Šiauliuose
Prieš daugiau nei metus pasirašyta Šiaulių miesto savivaldybės ir Lietuvos mokslų akademijos bendradarbiavimo sutartis praturtino mūsų miestą nauja partneryste su žinomiausiais šalies mokslininkais. Šiauliuose vykusioje Lietuvos mokslų akademijos konferencijoje bene daugiausia dėmesio buvo skirta aukštojo mokslo situacijai mieste ir regione.
Lietuvos mokslų akademijos diena Šiauliuose prasidėjo aukštojo mokslo aktualijoms skirta konferencija. Jos metu pranešimą apie pradėtą Lietuvos aukštojo mokslo sistemos optimizavimo planą ir studijų regionuose perspektyvas skaitė švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas. Ministerijos atstovas pabrėžė, kad, norint gerinti studijų kokybę, reikėtų griežtini universitetus norinčių pasirinkti jaunuolių atranką. Be to, skaudų smūgį visai švietimo sistemai suduos ir stipriai prastėjanti demografinė situacija – per artimiausius penkerius metus būsimųjų studentų skaičius sumažės net 40 procentų! Dėl šių priežasčių sukrėtimą patirs beveik visos aukštojo mokslo įstaigos.
Todėl esą ir kilo būtinybė imtis Lietuvos aukštojo mokslo sistemos optimizavimo plano, kuris jau pristatomas Seime.
Konferencijoje dalyvavęs Šiaulių meras ragino pertvarkos procesų imtis tik atsakingai įvertinus visas galimas pasekmes.
„Visi suprantame, kad universitetas yra labai svarbi ne tik Šiaulių miesto, bet viso regiono dalis. Ir jei šiame optimizavimo procese bus padaryta klaida, ją skaudžiai pajus visas Šiaurės Lietuvos kraštas. Šiauliai – tikrai patogus miestas šeimoms, vaikų švietimui čia sudarytos puikios sąlygos. Todėl labai svarbu tiksliai sudėlioti prioritetus ir išlaikyti viso regiono progresą ir plėtrą užtikrinančias aukštojo mokslo institucijas“, – teigė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
Anot Giedriaus Viliūno, nors klasikiniai universitetai po pertvarkos turėtų likti tik Vilniuje ir Kaune, tai neturėtų susilpninti galimybių įgyti aukštąjį mokslą regionuose.
„Turiu pasakyti, kad Vyriausybė siekia stiprinti regionus, išlaikyti darbo vietas ir visų lygių aukštąjį mokslą, todėl nekalbame apie Šiaulių universiteto uždarymą ar likvidavimą. Matome galimybę šiai aukštojo mokslo įstaigai turėti stiprų partnerį – Vilniaus universitetą, kartu įgyjant ir autonomiškumą užtikrinantį statusą, pavyzdžiui, būti Vilniaus universiteto Šiaulių akademija“, – kalbėjo švietimo ir mokslo viceministras.