Pakruojo rajono savivaldybės delegacija viešėjo Japonijoje
Toliau tęsiasi gražus bendradarbiavimas tarp Pakruojo ir Jamagatos (Japonija) savivaldybių. Birželio 21-25 d. Pakruojo rajono savivaldybės delegacija viešėjo Japonijoje. Delegacijai vadovavo Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas.
Į Japoniją taip pat vyko Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė ir Linkuvos gimnazijos moksleivės, moksleivių savivaldos atstovės Emilija Pukevičiūtė ir Austėja Makarevičiūtė bei gražios iniciatyvos – sakurų parko – sumanytojai, Pakruojo ROTARY klubo atstovai.
Oficialių susitikimų metų Gifu prefektūroje ir Jamagatos mieste, buvo kalbėta apie Pakruojo ir Jamagatos miestų panašumus bei skirtumus, pristatyta švietimo sistema, aptarta kaip vystomas turizmas. Kalbėta apie pasirengimą bendradarbiavimo sutarties pasirašymui. Daug dėmesio sulaukė su jaunimu susiję klausimai – užimtumas, vykdomi projektai, tobulėjimo galimybės. Planuojama vykdyti kultūrinius mainus su Jamagatos jaunimu.
Didelį įspūdį paliko aplankytos pagrindinė ir aukštesnioji mokyklos: mokiniai patys tvarko klases ir koridorius, serviruoja maistą. Klasės gan didelės – vienoje klasėje mokosi iki 40 mokinių. Įdomu tai, kad pamokos vyksta prie atvirų durų – galima girdėti kas vyksta gretimose klasėse.
Viena viešnagės diena buvo skirta susipažinti su Japonijos kultūrinių paveldu ir apžiūrėti įžymias vietas. Pakruojo rajono atstovai lankėsi Širakava etnografiniame kaime, kurio statiniai garsėja savo unikalia konstrukcija, todėl nei per žemės drebėjimus, nei siaučiant taifūnams nėra padaroma didelės žalos pastatams. Po to buvo aplankytas Takajama miestas su autentišku senamiesčiu, kuriame stovi 300 metų senumo administracinis pastatas (šiuolaikinės savivaldybės administracijos atitikmuo). Vakare delegacijos nariams teko dalyvauti į UNESCO paveldą įtrauką naktinę žvejybą su jūrvarniais (kormoranais).
Atvykę į Gifu prefektūrą Pakruojo rajono savivaldybės atstovai buvo pasitikti su plakatu „Sveiki atvykę“. Lietuva čia nėra egzotiška šalis, nes Antrojo pasaulinio karo metais, Čijunė Sugihara rezidavo Kaune kaip Japonijos vicekonsulas ir neturėdamas Japonijos vyriausybės pritarimo išdavinėjo Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos žydams vizas vykti į Japoniją, taip juos išgelbėdamas nuo mirties.