Bendradarbiavimo sutartis atvėrė daugiau galimybių sumažinti nedarbą
Birželio 29 d. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje pasirašyta septynių socialinių partnerių bendradarbiavimo sutartis. Ja siekiama mažinti nedarbo lygį rajone ir pagerinti apsirūpinimą kvalifikuota darbo jėga, gerinti moksleivių ir besimokančiųjų įtraukimą į profesinio orientavimo procesą skatinant rinktis vietos įmonėms reikalingas profesijas.
„Pasirašydami sutartį įsipareigojame orientuoti žmones į reikalingas profesijas, motyvuoti, kad įgijusieji specialybę galės gauti darbą ir bus vertinami, – sakė Savivaldybės meras Antanas Tenys. – Išanalizavus darbo rinką reikia ieškoti bendrų sprendimų, kaip pagerinti kvalifikuotų darbuotojų parengimą. Siekti, kad kuo mažiau tokių specialistų išvyktų dirbti ir gyventi į užsienį.“
Mažeikių verslininkų asociacijos prezidentas Deivydas Vyniautas kalbėjo, kad verslo atstovai siekia sukurti naujų darbo vietų, tačiau susiduria su problema – trūksta kvalifikuotų darbuotojų, galinčių kurti didesnę pridėtinę vertę. „Šiuo metu nedarbo lygis Mažeikiuose yra vienas didžiausių Telšių apskrityje ir net 40 proc. bedarbių yra nekvalifikuoti“, – pabrėžė D. Vyniautas.
Kiekvienos sutartį pasirašiusios šalies – Mažeikių rajono savivaldybės, Mažeikių verslininkų asociacijos, Mažeikių politechnikos mokyklos, Telšių teritorinės darbo biržos Mažeikių skyriaus, Šiaulių darbo rinkos mokymo centro Mažeikių padalinio, Šiaulių valstybinės kolegijos Mažeikių skyriaus, Mažeikių turizmo ir verslo informacinio centro – atstovai kalbėjo apie sutarties svarbą, galimybes, naudą Savivaldybės gyventojams.
Sudaryti sutartį, kuri suteiktų daugiau galimybių atskiroms institucijoms glaudžiau bendrauti ir bendradarbiauti, idėja kilo Savivaldybės mero patarėjui Virgilijui Radvilui, Savivaldybės mero pavaduotojai Sigutei Bernotienei. Jų teigimu, būtina dalytis turima informacija, planais, kad kiekviena sutartį pasirašiusi šalis galėtų gauti kuo daugiau išsamesnės informacijos apie Savivaldybės teritorijoje veikiančias įmones, kokių specialybių darbuotojų trūksta, kokią kryptį pasirinkti baigusiesiems mokymo įstaigas, kur įsidarbinti ir gauti tinkamą darbo užmokestį.