Jungtinės Karalystės ambasadoje Edinburgo hercogo apdovanojimai įteikti ir rūdiškiečiams
Birželio 15 d. Jungtinės Karalystės ambasadoje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (DofE) ceremonija. Jos metu per 60-čiai jaunuolių iš visos Lietuvos Jungtinės Karalystės ambasadorius Andrew Pearce ir Švietimo ir mokslo ministerijos viceministras Gražvydas Kazakevičius įteikė aukso, sidabro ir bronzos ženklelius.
Tarp susirinkusiųjų buvo ir Rūdiškių gimnazijos (Trakų r.) mokinių – Gabrielė Lizunaitė, Rita Solovjova, Indrė Ugianskaitė ir Paulius Vorobjovas. Šia programa jie susidomėjo lankydamiesi studijų parodoje. Supratę, kad tai įdomi, puikiai subalansuota ir jauno žmogaus konkurenciją tik su pačiu savimi skatinanti tarptautinė programa jiems yra reikalinga bei naudinga, jaunuoliai ėmė ieškoti talkininkų. Taip programos vadove gimnazijoje tapo lietuvių kalbos mokytoja Zita Bartkevičienė, žygių vadove – geografijos mokytoja Violeta Bakšienė, o koordinatore – Rūdiškių gimnazijos direktorė Jelena Ignatovič.
„Smagu pasidžiaugti, kad daug nuveikta. Svarbiausia buvo gerai ir prasmingai praleisti laiką“, – įspūdžiais po apdovanojimų dalijosi Indrė, gimnazijoje kartu su Gabriele tapusi programos iniciatore. Iš tiesų pasirinkę programą jaunuoliai laiko tuščiai nešvaistė, nes turėjo išbandyti vis naujas veiklas keturiose programos dalyse – paslaugų srityje, lavindami įgūdžius, aktyviai fiziškai veikdami ir dalyvaudami bandomuosiuose bei kvalifikaciniuose žygiuose. Lietuvos vaikų ir jaunimo centre veikiančios programos komanda paskaičiavo, kad apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė apie 2400 val. aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, plaukiojo, žaidė tenisą, tinklinį, važiavo dviračiais, jodinėjo arkliais, šoko, žaidė badmintoną, stalo tenisą); per 2100 val. naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (piešė, fotografavo, grojo, mokėsi užsienio kalbų, tvirtino viešojo kalbėjimo įgūdžius), apie 1700 val. savanorystei (padėjo seneliams, beglobiams gyvūnams, vedė užsiėmimus vaikams, organizavo renginius, mokė matematikos, anglų kalbos) bei dalyvavo žygiuose gamtoje.
DofE programa yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 140 pasaulio šalių. Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui ir ateities darbui reikalingų įgūdžių. Nors DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai, svarbiausia, kad, dalyvaudami šioje programoje, mokiniai turi galimybę bendrauti ir tobulėti tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Svarbu pastebėti, kad Rūdiškių gimnazijos programos dalyviai ėmė labiau pasitikėti savimi, pabandė savarankiškai spręsti problemas ir ėmė geriau pažinti patys save.
Pagal DofE programos informaciją pateikė
Zita Bartkevičienė, Rūdiškių gimnazijos mokytoja