Gedimino kalnas atidaromas lankytojams
Liepos 17 d. Gedimino kalno gelbėjimo darbų koordinavimo štabas įvertinęs visus šiuo metu turimus duomenis, taip pat atsižvelgdamas į Lenkijos geologų preliminarias tyrimų išvadas ir jose konstatavus, kad šiu metu realios grėsmės lankytojams nėra, nusprendė atidaryti Gedimino kalną lankytojams.
Šiuo metu pavojus sumažintas, situacija stebima visą parą. Pastebėjus grunto deformacijas, pagal iš anksto sutarta reagavimo protokolą, iš karto būtų taikomos prevencinės priemonės – nukasamos susiformavusio grunto briaunos, išlaikant ir jų atramines savybes.
Šiuo metu pavojingos zonos yra atitvertos, į jas lankytojai patekti negali, tačiau vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pakilti į Gedimino kalną Vakarinio bokšto link istoriniu keliu nuo Vilnelės pusės.
Pasikeitus aplinkybėms (gavus duomenų, kad artėja liūtis, iš esmės pasikeitus jutiklių duomenims) Gedimino kalnas gali būti vėl trumpam uždaromas, siekiant apsaugoti žmones.
Gedimino kalnas buvo uždarytas ketvirtadienį dėl prognozuojamų liūčių.
Praeitą savaitę ant Gedimino kalno buvo įgyvendinamas prevencinių priemonių planas: Lietuvos nacionalinio muziejaus specialistai kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariais nelaidžia vandeniui danga išklojo Aukštutinių rūmų kiemelius ir teritoriją tarp rūmų sienų ir gynybinės sienos. Taip pat nelaidžia vandeniui danga uždengta archeologinių tyrimų vieta kalno aikštelėje. Nelaidi danga lietaus vandeniui neleidžia susigerti į gruntą ir jį nukreipia į miesto nuotekų sistemas. Buvo patikrinto lietaus nuvedimo sistemos, jos išvalytos.
Kultūros ministerija primena, kad Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite šį mėnesį pradėti tvarkybos darbai, kurie bus baigti 2018 m. antroje pusėje. Pietrytinio šlaito tvarkybos projektas yra rengiamas. Jį planuojama pristatyti rugsėjį.