Pasveikino Lampėdžiuose ir Vilijampolėje gyvenančias šimtametes
Paskutinį vasario sekmadienį Kauno meras bei vietos bendruomenės atstovai pasveikino Lampėdžiuose gyvenančią šimtametę Adelė Udrienę. 1915 m. vasario 16-ąją gimusi senolė susirinkusiems sveikintojams ne tik dalino ilgaamžiškumo patarimus, bet ir uždainavo savo jaunystės dainą.
„Matome, jog Kaune 2015 metais šimtamečių ir vėl nestigs. Tikimės, jog jų patarimai ir ilgaamžiškumo receptai jaunesniems padės sulaukti tokio paties garbingo amžiaus“, – sakė Kauno vadovas Andrius Kupčinskas.
Meras pastebėjo, kad šiemet šimto ir daugiau metų gali sulaukti daugiau nei trys dešimtys senolių iš Kauno. Zarasų rajone, netoli Antalieptės kaimo gimusi A. Udrienė nuo mažens pasižymėjusi geru, sodriu balsu dar būdama paauglė giedojo bažnyčios chore. Pasak šimtametės dukros Valdonės, vaikystėje išryškėjo ir dar vienas mamos talentas – siūti. 1964 m. į Kauną atsikėlusi senolė siuvėjos amato nepamiršo iki pat žilos senatvės.
„Mama buvo gera siuvėja ir dirbdavo namuose. Siuvo ir sulaukusi 90 metų, bet tuomet apsilpo akys. Jai be galo patikdavo prižiūrėti daržą, sodą, vaiskrūmius, nors dabar mama jau sunkiai vaikšto, tačiau atšilus būtinai išeina į kiemą. Simboliška, jog šiemet švenčiame ne tik 100 metų jubiliejų, bet ir 50 metų kaip gyvename Kaune“, – pasakojo garbaus amžiaus sulaukusios šimtametės dukra Valdonė.
Pasveikino ir kitą šimtametę
„Valgyti tirštai, miegoti kietai, o gerti macnai“ – šiuo devizu gyvenime vadovaujasi kaunietė Salomėja Arlauskienė, praėjusį penktadienį pažymėjusi 100 metų jubiliejų. Kaip teigė senolės giminaitė, skaityti mėgstanti šimtametė domisi savo miesto ir šalies aktualijomis.
„Nuoširdžiai sveikinu Jus sulaukusią garbaus jubiliejaus. Linkiu geros sveikatos, širdies šilumos, puikios nuotaikos, ramių bei šviesių gyvenimo metų. Telydi jus artimųjų meilė ir dėmesys“ -, Kauno mero vardu šimtametę sveikino jo patarėjas Zenonas Abramavičius.
Žvaliai atrodanti ir optimizmo nestokojanti senolė negailėjo patarimų, kaip sulaukti garbingo amžiaus.
„Nors mūsų šeima nebuvo turtinga, bet visą gyvenimą mėgdavau gyventi linksmai. Šokdavom kaime vakaruškose, polką duodavom“, – prisiminimais dalijosi kaunietė.
S. Arlauskienė gimė ir augo Baisiogaloje, Kėdainių raj. I pasaulinio karo metais šeimą rusai išvežė į Baltarusiją, ten gimė brolis, karui pasibaigus šeima grįžo į Lietuvą.