Šnipiškėse rengiama vieša akcija „Kūrenkime saugiai“
Ar žinote, kodėl, palietę kaminkrėčio sagą, žmonės tampa laimingesni? Atsakymas paprastas: laimingas tas, kuris savo namuose gali jaustis saugus. O jeigu dar ir ugniagesiai į namus prieš kūrenimo sezoną užsuka ir pataria, kaip reikėtų „gydyti“ suaižėjusias kamino plytas, susiremontuoti krosnį ir kodėl namuose būtina įrengti dūmų detektorių, kuris, kilus gaisrui, tampa pačiu tikriausiu gyvybės sargu, tokius namus tikrai aplenks ugnis.
Rugsėjo 29 d., 10 val., Vilniuje rengiama vieša akcija „Kūrenkime saugiai“. Gaisrinis automobilis lydės gatvėmis važiuojantį kaminkrėtį, vilkintį kaminkrėčio aprangą, Šnipiškių gyventojai iš gaisrinio automobilio bus informuojami, kad atėjo metas valyti kaminus ir remontuoti krosnis. Ugniagesiai apsilankys viename iš Krokuvos gatvės namų, kur kaminkrėtys ir priešgaisrinės apsaugos specialistai apžiūrės krosnis ir patars, kuo reikia pasirūpinti prieš kūrenimo sezoną, kaip išvalyti kaminą, parodys, kaip tokie darbai atliekami. Be to, gyventojams bus padovanotas ir sumontuotas dūmų detektorius.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiemet gyvenamuosiuose namuose kilo per 1600 gaisrų, iš jų 683 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatacijos reikalavimų pažeidimų bei gedimų. Gyvenamajame sektoriuje gaisruose žuvo 61 žmogus, 100 buvo traumuoti. Štai ir šį rugsėjį Švenčionių rajone, Bačkininkų kaime, dėl netvarkingos krosnies sudegė medinis gyvenamasis namas, šeima liko be namų. Gaisro metu rankas apdegė namo savininkė, dūmais apsinuodijo dvejų metų mergytė. Jos abi buvo išvežtos į ligoninę.
Raseinių rajone, Gūrų kaime, dėl netvarkingos krosnies užsiliepsnojo vieno aukšto medinis namas. Gaisro metu buvo rastas smarkiai apdegęs moters kūnas.
Jurbarke šį rugsėjį kurdamas krosnį devynerių metų berniukas apdegė abi rankas ir atsidūrė ligoninėje.
Jurbarko rajono Raudonėnų kaimo gyventojas namuose prie krosnies laikė benzino bakelį. Įkaitęs jis užsidegė. Nors vyras pats jį ir užgesino, tačiau apdegė ranką ir koją.
Nelaimingų įvykių kūrenimo sezono metu nutinka vos ne kasdien. Tad tikimės, kad ši viešos akcijos „Kūrenkime saugiai“ pamoka privers gyventojus susimąstyti ir susirūpinti savo namų saugumu.